Forma idzie w dobrym kierunku

Za nami pierwszy etap przygotowań GKS-u Bełchatów do rundy wiosennej T-Mobile Ekstraklasy. Ostatnim akordem, kończącym treningi na własnym stadionie był wygrany sparing z pierwszoligowym GKS-em Katowice.

Brunatni udowodnili w nim, że ciężka praca popłaca, o czym świadczą cztery zdobyte gole, w tym trzy w pierwszych 15 minutach. Honorowe trafienie katowiczanie uzyskali dzięki wykorzystanemu rzutowi karnemu w końcówce pierwszej połowy.

Podczas minionych dwóch tygodni piłkarze z województwa łódzkiego pracowali nad aspektami fizycznymi, głównie motoryką i wytrzymałością. Dzięki szybkiemu załatwieniu spraw transferowych z ekipą Kamila Kieresia trenowali już od pierwszych dni nowo pozyskani zawodnicy, wśród których można wymienić: Arkadiusza Piecha, Sebastiana Olszara, Seweryna Michalskiego, Macieja Małkowskiego, Roberta Dadoka. Oprócz treningów siłowych, ważnym aspektem pierwszego etapu przygotowań były mecze kontrolne. Sztab szkoleniowy po drobnych zawirowaniach organizacyjnych zaplanował ich aż pięć. Rywalami byli przeciwnicy o różnej randze, począwszy od zespołu ekstraklasowego, a skończywszy na własnych rezerwach.

Ponadto, ustalono, że w jednym dniu odbędą się dwa sparingi, co umożliwiło trenerowi Kamilowi Kieresiowi podział zawodników na dwie grupy: piłkarzy z najsilniejszego składu i młodych, perspektywicznych bełchatowian z szerokiej kadry oraz części rezerw. Pierwsza ekipa rozgrywała spotkania w godzinach przedpołudniowych, druga zaś po południu. Warto jednak zauważyć, że podstawowy zespół przegrał swoje potyczki z MKS Kluczbork (0:1) i Koroną Kielce (2:3), a rozgrywane w tym samym dniu sparingi z Omegą Kleszczów i GKS II Bełchatów zostały wysoko wygrane przez młodych zawodników.

Jednakże nie należy przywiązywać dużej wagi do samych wyników, bowiem Kamil Kiereś w dwóch pierwszych meczach stosował różne warianty gry, grając m.in. dwoma napastnikami, a nie jak dotychczas tylko jednym. Aczkolwiek potyczka z kieleckim zespołem dała dużo do myślenia szkoleniowcom, bowiem do przerwy GKS prowadził dwiema bramkami, aby w całym meczu uznać wyższość Korony wynikiem 2:3. Wyciągniecie wniosków z tej niepochlebnej przegranej nastąpiła podczas ostatniego meczu kontrolnego przed wylotem do Turcji, który pokazał, że forma piłkarzy idzie w dobrym kierunku, a cztery zdobyte bramki przez Brunatnych w całości potwierdzają powyższą tezę.

Poniżej zamieszczam dotychczasowe wyniki sparingów GKS-u Bełchatów wraz ze składami w jakich GieKSa grała:

14.01.2015

GKS Bełchatów 0-1 MKS Kluczbork
Piotr Burski 7

Skład GKS-u Bełchatów:

I połowa: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Seweryn Michalski, Błażej Telichowski, Adam Mójta – Łukasz Wroński, Kamil Poźniak, Patryk Rachwał, Michał Mak – Sebastian Olszar, Bartosz Ślusarski

II połowa: Emilijus Zubas – Piotr Witasik, Paweł Baranowski, Marcin Flis, Mateusz Szymorek – Szymon Sawala, Grzegorz Baran – Pavel Komolov, Kamil Wacławczyk, Maciej Małkowski – Arkadiusz Piech

Omega Kleszczów 1-4 GKS Bełchatów
Marcin Kabziński 6 – Paweł Zięba 34, 60, Dawid Flaszka 45, Krystian Pałczyński 50

Paweł Lenarcik (31. Wiktor Baranowski) – Bartosz Turniak, Igor Górski, Michał Sitarz, Krystian Stolarczyk – Bartłomiej Kondracki, Bartłomiej Bartosiak – Paweł Zięba, Robert Dadok (31. Krystian Pałczyński), Andreja Prokić – Dawid Flaszka

17.01.2015

GKS Bełchatów 2-3 Korona Kielce
Seweryn Michalski 31, Michał Mak 42 – Szymon Sawala 55 (s), Serhij Pyłypczuk 59, Sebastian Olszar 72 (s)

I połowa: Emilijus Zubas – Adrian Basta, Seweryn Michalski, Marcin Flis, Mateusz Szymorek – Michał Mak, Pavel Komolov, Grzegorz Baran, Maciej Małkowski – Bartosz Ślusarski, Arkadiusz Piech

II połowa:Arkadiusz Malarz – Bartosz Turniak, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Adam Mójta – Szymon Sawala, Patryk Rachwał – Paweł Zięba (67. Andreja Prokić), Kamil Wacławczyk, Łukasz Wroński – Sebastian Olszar

GKS Bełchatów 5-0 GKS II Bełchatów
Bartłomiej Bartosiak 4, 23, 25, 45, Paweł Zięba 7

Paweł Lenarcik (31. Wiktor Baranowski) – Krystian Stolarczyk, Piotr Witasik, Michał Sitarz, Andreja Prokić – Kamil Poźniak, Robert Dadok – Paweł Zięba (31. Bartłomiej Kondracki), Dawid Flaszka, Bartłomiej Bartosiak – Krystian Pałczyński

Skład GKS-u II Bełchatów:

Kamil Bruchajzer (31. Daniel Niżnik) – Marcin Szóstakiewicz (31. Bartłomiej Ozga), Igor Górski, Grzegorz Kowalski (31. Damian Michalski), Piotr Góralczyk (31. Tomasz Kolus) – Patryk Nouri (27. Mikołaj Raś), Mikołaj Bociek – Albin Maciejewski (31. Jakub Paluszkiewicz), Cezary Nowiński – Maciej Łabędzki, Eryk Lebioda

21.01.2015

GKS Bełchatów – GKS Katowice 4:1
Kamil Wacławczyk 6., Adrian Frańczak 10. sam., Paweł Baranowski 15., Bartosz Ślusarski 58. – Grzegorz Goncerz 45. K

I połowa: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Paweł Baranowski, Marcin Flis, Adam Mójta – Pavel Komolov, Grzegorz Baran – Michał Mak, Kamil Wacławczyk, Maciej Małkowski – Arkadiusz Piech

II połowa: Emilijus Zubas – Adrian Basta (80. Bartłomiej Bartosiak), Paweł Baranowski (60. Piotr Witasik), Marcin Flis (80. Krystian Stolarczyk), Adam Mójta (80. Bartosz Turniak) – Michał Mak (60. Łukasz Wroński), Patryk Rachwał, Grzegorz Baran (60. Kami Poźniak), Maciej Małkowski (60. Andreja Prokić) – Sebastian Olszar (88. Dawid Flaszka), Bartosz Ślusarski