GKS wygrywa drugi sparing w Turcji

Podopieczni Kamila Kieresia w drugim sparingu rozegranym na zgrupowaniu w Turcji pokonali serbski FK Rad 2:0. Bramki dla Brunatnych strzelali Bartosz Ślusarski i Arkadiusz Piech.

Bełchatowianie rozpoczęli mecz z FK RAD w ustawieniu 4-4-2, by od 67. minuty realizować taktykę z jednym napastnikiem.

W rozgrywanej przy wietrznej i deszczowej aurze pierwszej połowie, Borisa Radunovicia pokonali Bartosz Ślusarski (5. minuta) po dograniu z prawego skrzydła Michała Maka oraz Arkadiusz Piech (41.), który z kolei skutecznie sfinalizował dynamiczną akcję całego zespołu i bardzo dobrą asystę Macieja Małkowskiego. W drugiej połowie m.in. Bartłomiej Bartosiak trafił piłką w poprzeczkę a w 82. minucie Miloš Marković został ukarany czerwoną kartką po faulu na Pawle Ziębie.

W dzisiejszym sparingu z Serbami, poza przebywającymi już w Polsce Aleksisem Norambueną, Damianem Szymańskim oraz Błażejem Telichowskim nie wystąpili także Marcin Flis, Sebastian Olszar i Łukasz Wroński, którzy nabawili się drobnych urazów wymagających maksymalnie dwóch dni przerwy.

Najciekawsze sytuacje spotkania:

4. minuta – strzał Arka Piecha z prawej strony pola karnego. Piłka niestety mija słupek serbskiej bramki,
5. Minuta – pierwsza bramka dla PGE GKS Bełchatów. Michał Mak dośrodkowuje z prawej strony pola karnego idealnie do Bartka Ślusarskiego, który strzałem z 4 metra nie daje szans golkiperowi FK RAD,
8. minuta – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Paweł Baranowski główkuje, jednak tym razem górą serbski bramkarz,
23. minuta – przerzut Macieja Małkowskiego na prawą stronę boiska do Michała Maka, ten dośrodkowuje na piąty metr pola karnego do Bartosza Ślusarskiego, niestety bramkarz dziesiątej drużyny serbskiej ekstraklasy jest tym razem szybszy,
41. minuta – druga bramka dla PGE GKS. Akcję na połowie bełchatowian zapoczątkował Adrian Basta, który podał w środkową strefę boiska do Michała Maka. Ten decyduje się na rajd w pole karne rywala. Po kilkunastu metrach podaje do będącego z lewej strony pola karnego Macieja Małkowskiego, ten niemal natychmiast dośrodkowuje do niepilnowanego Arka Piecha, który z najbliższej odległości podwyższa wynik meczu,
54 minuta – Bartłomiej Ślusarski trafia w poprzeczkę serbskiej bramki,
82. minuta – Paweł Zięba wychodząc na dogodną pozycję zostaje faulowany, za co Miloš Marković zostaje ukarany czerwoną kartką.

GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz (46 Emilijus Zubas) – Adrian Basta (67 Seweryn Michalski), Paweł Baranowski, Piotr Witasik, Adam Mójta (67 Mateusz Szymorek) – Michał Mak (67 Paweł Zięba), Pawieł Komołow (46 Bartłomiej Bartosiak, 87 Kamil Poźniak), Grzegorz Baran (46 Patryk Rachwał), Maciej Małkowski (67 Andreja Prokić) – Bartosz Ślusarski (67 Kamil Wacławczyk), Arkadiusz Piech (67 Dawid Flaszka).

FK Rad (Belgrad): Boris Radunović – Vladimir Rodić, Nikola Đurić, Nikola Maraš, Miloš Obradović, Ognjen Gnjatić, Branislav Milošević, Aleksandar Simić, Borko Veselinović, Ivan Marković, Nemanja Mihajlović. Grali także: Filip Erić, Stefan Vico, Filip Bajinović, Aleksandar Milanović, Miloš Marković, Đorđe Denić, Miloš Milisavljević, Stefan Mihajlović, Bogdan Mladenović, Uroš Nenadović.

żółta kartka: Witasik.
czerwona kartka: Miloš Marković (82. minuta, FK Rad, za faul taktyczny).

sędziował: Zbigniew Dobrynin (Polska).