Pierwszy sparing za GKS (nowym GKS)

GKS Bełchatów przegrywa w pierwszym sprawdzianie. W sumie przyzwyczailiśmy się do porażek, ale to tylko sparingi. Tak czy siak czekamy co dalej…

Pomimo dwóch strzałów w poprzeczkę i kilku groźnych uderzeń na bramkę rywala, drużyna PGE GKS Bełchatów nie zdobyła premierowej bramki w ramach przygotowań do rundy jesiennej. W Gutowie Małym „Brunatni” ulegli ŁKS Łódź 0:1.

Rozpoczęte o godz 10 spotkanie kontrolne rozegrano w systemie 4 x 30 minut a trener Rafał Ulatowski wystawił dziś dwie jedenastki i przetestował ośmiu zawodników. Jedyną bramkę testu zdobył po kontrze ŁKS Marcin Kacela (46. minuta).

W pierwszych dwóch kwartach godne odnotowania są strzały Patryka Rachwała, Seweryna Michalskiego głową (obrońca wybił z linii bramkowej), Piotra Witasika w poprzeczkę i Bartłomieja Bartosiaka (bramkarz z trudnościami wybija futbolówkę).

Jeszcze więcej sytuacji udało się stworzyć w drugiej godzinie gry. Trzykrotnie na mocne strzały z dystansu zdecydował się Maciej Małkowski (piłka przelatywała obok słupka), również trzy razy bramkarzy ŁKS postraszył Wojciech Zyska, groźnie uderzali także Paweł Zięba i Łukasz Żegleń a Filip Kendzia trafił piłką w słupek.