Aktualności

Porażką zakończył się ósmy zimowy sparing GKS-u Bełchatów. Tym razem podopieczni Artura Derbina ulegli 0:2 Radomiakowi Radom - 4. drużynie Fortuna I Ligi. Był to ostatni test przed startem rundy wiosennej. Sparing rozegrano w formule 4x30 minut.

Piłkarze GKS Bełchatów wrócili do treningów, ale postawili ultimatum władzom klubu. Do 10 marca muszą znaleźć się pieniądze na uregulowanie zaległości za ubiegły rok.

Pomimo zapowiedzianego strajku i odmowy wyjścia na trening, piłkarze oraz sztab szkoleniowo-medyczny pojawił się przy Sportowej 3 w środowe przedpołudnie. Po rozmowach z władzami klubu "Brunatni" postanowili zawiesić strajk i wrócić do treningów przed rundą wiosenną Fortuna I Ligi.

Zgodnie z przewidywaniami Prezes Zarządu GKS "Bełchatów" S.A., Wiktor Rydz odpowiedział na wczorajsze oświadczenie zawodników oraz sztabu szkoleniowo-medycznego, informując m.in. o nowej umowie z miastem Bełchatów oraz audycie finansowym, związanym z ewentualną "wolą powrotu Polskiej Grupy Energetycznej".

Dzisiejsze oświadczenie piłkarzy i sztabu szkoleniowo-medycznego GKS-u Bełchatów wywołało prawdziwą burzę w sportowych mediach. W tej jakże trudnej sytuacji, poprosiliśmy trenera Artura Derbina o komentarz.

Zawodnicy i sztab szkoleniowy mają dość! Piłkarze zwodzeni przez klub, od kilku miesięcy nie dostają wypłat. W związku z tym podjęli decyzję, że nie pojawią się na środowym treningu! Prawdopodobnie nie odbędzie się też planowany na najbliższy piątek sparing z Radomiakiem.

- Jestem przekonany, że do pierwszego meczu będziemy optymalnie przygotowani - powiedział tuż po wczorajszym sparingu ze Skrą obrońca GieKSy, Mikołaj Grzelak, którego sztab szkoleniowy testuje na nowej pozycji. Jak odnajduje się występując w środku pomocy i czy brak goli w meczach domowych jest problemem? Zapraszamy!

Mecze kontrolne mają to do siebie, że sztab szkoleniowy testuje przeróżne warianty taktyczne i daje szansę gry młodzieży. W sobotnich sparingach ze Skrą Częstochowa i Sokołem Aleksandrów Łódzki, trener górników desygnował dwie różne jedenastki. Niestety ani jednak ani druga nie potrafiła wygrać, ani (co gorsza!) znaleźć sposobu na zdobycie choćby jednej bramki, a początek rundy wiosennej tuż, tuż... Czy czas bić na alarm?

Niestety, piłkarze GKS-u Bełchatów wciąż pozostają bez wygranej podczas zimowych przygotowań. W meczu kontrolnym rozegranym w Rybniku-Kamieniu, pomimo iż na 25 minut przed końcem prowadzili różnicą trzech goli, po szalonej końcówce zaledwie zremisowali ze swoim imiennikiem z Jastrzębia 4:4. Trzema bramkami już w pierwszej połowie popisał się Bartosz Biel, a czwartego gola po przerwie dołożył Bartłomiej Bartosiak. W ekipie "Brunatnych" wystąpiło aż dziesięciu wychowanków!

Wczorajszy mecz kontrolny ze Zniczem Pruszków był kolejną okazją do analizy dla trenera Artura Derbina. Szkoleniowiec GKS-u tuż po spotkaniu krótko podsumował, z którego fragmentu gry swoich podopiecznych był zadowolony. Zdradził również, kiedy planowane są powroty do gry kontuzjowanych Grolika, Golańskiego, Flaszki i Koziary oraz jakie walory piłkarskie posiada pozyskany niedawno Patryk Winsztal.