Miłe złego początki. GKS przegrywa w Puławach z Wisłą

To, co się wydarzyło w drugiej połowie spotkania pomiędzy Wisłą Puławy a GKS Bełchatów na długo pozostanie w pamięci kibiców obu ekip. Niestety dla kibiców „Brunatnych” nie będą to miłe wspomnienia…

Początek meczu należał do bełchatowian. Już w 11. minucie piłka znalazła się w siatce Wisły, ale Piotr Giel w momencie strzału znajdował się na pozycji spalonej. W 28. minucie wątpliwości już nie było po bardzo ładnym uderzeniu z 25 metrów Patryka Janasika. Siedem minut później było już 2:0! Po centrze w pole karne Dawid Flaszka wpakował piłkę do siatki. Wtedy wydawało się, że GKS mecz ma pod kontrolą i miejscowym trudno będzie odrobić straty. Niestety, tuż przed przerwą solowa akcja Roberta Hirsza wlała nadzieję w serca piłkarzy i kibiców Wisły. 1:2.
Na drugą połowę „Brunatni” chyba zapomnieli wyjść, bowiem w przeciągu piętnastu minut stracili aż trzy bramki! Najpierw Niklas Zulciak po podaniu Jakuba Smektały wpadł w pole karne i doprowadził do wyrównania. Po godzinie gry Wisła już prowadziła po strzale głową Roberta Hirsza. Piłkarze trenera Pawlaka nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po stracie trzeciej bramki, a już po minucie Paweł Lenarcik kapitulował po raz czwarty. Zulciak wykorzystał sytuację sam na sam z naszym bramkarzem i po raz drugi w tym meczu skierował piłkę do siatki. Giekaesiacy nie potrafili skutecznie odpowiedzieć, choć podejmowali próby, m.in. ponownie padł gol z pozycji spalonej. Dzieła zniszczenia dokonał w 84. minucie Arkadiusz Maksymiuk, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ustalił wynik spotkania na 5:2 dla miejscowych. Po meczu kibice GKS-u nie szczędzili piłkarzom gorzkich słów. Ten mecz zamyka się w jednym określeniu: Nokaut w drugiej połowie.
Wisła Puławy – GKS Bełchatów 5:2 (1:2)
Bramki: Hirsz 43, 60, Zulciak 50, 61, Maksymiuk 84 – Janasik 28, Flaszka 35

Wisła Puławy: Sebastian Madejski – Tomasz Sedlewski, Piotr Żemło, Sebastian Murawski, Bartosz Sulkowski – Arkadiusz Maksymiuk, Kacper Szymankiewicz (78. Adrian Popiołek), Jakub Smektała (63. Piotr Darmochwał), Dawid Pożak, Niklas Zulciak (86. Krystian Żelisko) – Robert Hirsz (69. Iwan Łytwyniuk)
GKS Bełchatów: Paweł LenarcikPatryk Janasik, Filip Kendzia, Michał Bierzało, Paweł Wojowski (85. Kamil Szubertowski)- Michał Ciarkowski, Marcin Ryszka, Patryk Rachwał, Dawid Flaszka (75. Bartłomiej Bartosiak), Marcin Garuch (65. Emile Thiakane)Piotr Giel

Żółte kartki: Maksymiuk, Pożak, Żemło, Sedlewski – Thiakane
Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)