Bełchatowianie wciąż niepokonani w sparingach! Remis z Odrą Opole

Od prowadzenia do walki o remis. Tak wyglądał trzeci tegoroczny sparing GKS-u Bełchatów. Tym razem naszym przeciwnikiem był ligowy rywal z Opola – miejscowa Odra. Gdyby był to mecz ligowy, to obie drużyny podzieliłyby się punktami. Spotkanie kontrolne zakończyło się bowiem remisem 2:2. Tym samym po dwóch zwycięstwach z Wisłą Kraków i Górnikiem Łęczna, podopieczni Artura Derbina po raz pierwszy nie wygrali, ale nadal nie zaznali goryczy porażki! Oby tak dalej!

Jako pierwsi prowadzenie mogli objąć gospodarze, ale dobrą interwencją w 12. minucie popisał się Lenarcik. Potem swoich sił spróbowali „giekaesiacy” – Mateusz Marzec oraz Mikołaj Grzelak. Jednak już w 21. minucie Viktor Putin pokonał bramkarza Odry Artura Krysiaka. Ukrainiec wykorzystał okazję i dobił piłkę po rykoszecie po uderzeniu Marcina Grolika. Czternaście minut później było już jednak 1:1. Wypożyczony do Odry z ekstraklasowego Lecha Poznań Hubert Sobol pokonał Pawła Lenarcika.

W drugiej połowie to opolanie pierwsi objęli prowadzenie. W 72. minucie Szymon Skrzypczak zamienił na gola rzut karny wykonany po faulu na Sobolu. W 76. minucie bramkarz Odry sparował piłkę na słupek po uderzeniu Dawida Flaszki. W 84. minucie w polu karnym rywali sfaulowany został Bartosz Biel. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Artur Golański i tym samym zdobył swoją trzecią bramkę w letnich przygotowaniach do sezonu (drugą z rzutu karnego).

Odra Opole – GKS Bełchatów 2:2 (1:1)
Bramki: Hubert Sobol 35, Szymon Skrzypczak 72 (k) – Viktor Putin 21, Artur Golański 84 (k)

Odra Opole: (skład wyjściowy) Artur Krysiak – Mateusz Wypych, Piotr Żemło, Kamil Słaby, Patryk Janasik, Sebastian Bonecki, Rafał Niziołek, Martin Adamec, Bartłomiej Wdowik, Szymon Skrzypczak, Hubert Sobol

GKS Bełchatów: I połowa: Paweł Lenarcik – Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Krzysztof Wołkowicz – Paweł Czajkowski, Artur Golański – Bartłomiej Bartosiak, Viktor Putin, Mateusz Marzec, Dawid Kocyła
II połowa: Paweł Lenarcik (65. Krystian Wojtczyk) – Bartłomiej Lisowski, Jakub Kozica, Mikołaj Bociek, Mateusz Szymorek – Paweł Czajkowski (70. Artur Golański), Damian Michalak – Bartosz Biel (89. Dawid Kocyła), Dawid Flaszka, Krzysztof Wołkowicz (70. Mateusz Marzec), Maciej Mas