„Bambo” debiutuje, a młodzi „giekaesiacy” liderują w IV lidze! Raport wypożyczonych

GKS Bełchatów po raz pierwszy w tym sezonie przegrał mecz na własnym obiekcie. W o wiele lepszych nastrojach nowy tydzień rozpoczęli za to wypożyczeni gracze „Brunatnych”. Żaden z nich nie zaznał bowiem goryczy (ligowej) porażki w miniony weekend! Co ważne, debiutu w Sokole Aleksandrów Łódzki doczekał się Konrad Matuszewski, a na czele IV ligi w okręgu łódzkim znajdują się zespoły, barw których bronią „nasi”. Zapraszamy na kolejny raport wypożyczonych!

Mikołaj Bociek (Sokół Aleksandrów Łódzki)

28 sierpnia drużyna Sokoła grała mecz w ramach okręgowego Pucharu Polski. Po 120 minutach starcia z Orłem Parzęczew było 1:1, a w serii jedenastek rywal okazał się lepszy (3:4). „Bociu” po godzinie gry został zmieniony przez Gieragę. Rozegrał całą pierwszą połowę w meczu Sokoła z Pelikanem Łowicz (1:1).  Został zmieniony w 46. minucie przez Galarę.

Daniel Chwałowski (Orkan Buczek)

Wystąpił od 55. minuty meczu Orkana z MGUKS Pogoń Zduńska Wola. Na murawie pojawił się przy stanie 2:0, a ostatecznie lider IV ligi w okręgu łódzkim rozgromił rywala 5:0. Bramki strzelali związani w przeszłości z GKS-em Hubert Berłowski (dwie), Dawid Miedwiediew oraz Dominik Cukiernik. Na listę strzelców wpisał się także doświadczony Łukasz Matuszczyk. Ponadto Orkan awansował w okręgowym Pucharze Polski po zwycięstwie nad GKS Czastary (5:1).

Szymon Malicki (Polonia Piotrków Trybunalski)

W meczu 4. kolejki trybunalski zespół pokonał LKS Kwiatkowice 4:2 i w tabeli z kompletem punktów plasuje się tuż z Orkanem Buczek. W podstawowej jedenastce pojawił się Kamil Bruchajzer, a nasz młody bramkarz całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Konrad Matuszewski (Sokół Aleksandrów Łódzki)

Wreszcie! Matuszewski długo musiał czekać na oficjalny debiut w barwach Sokoła. Najpierw rozegrał 120 minut w pucharowym meczu z Orłem Parzęczew (1:1, k. 3:4), a w weekend w meczu 6. kolejki III ligi w 46. minucie zmienił Cupriaka. Jego zespół zremisował 1:1 z Pelikanem Łowicz przegrywając od 21. minuty po bramce Wyszogrodzkiego. Wyrównał osiem minut przed końcem niezawodny Bartłomiej Maćczak. Klub z Aleksandrowa Łódzkiego zajmuje 5. miejsce ze stratą czterech punktów do lidera z Ostródy.

Piotr Mielczarek (Omega Kleszczów)

Na murawie pojawił się dopiero w 60. minucie, ale pół godziny wystarczyło, by zaistniał w protokole meczowym. Młody gracz Omegi w 88. minucie ustalił wynik spotkania pomiędzy Omegą a KS Sand Bus Kutno (4:1). Zespół z Kleszczowa po słabym starcie radzi sobie coraz lepiej i plasuje się w środku stawki.

Robert Kowalik (Omega Kleszczów)

Zagrał pełne 90 minut w wygranym meczu Omegi z KS Sand Bus Kutno (4:1). Strzelanie w tym spotkaniu już w 5. minucie rozpoczął eks-napastnik GKS-u Bełchatów – Krystian Pałczyński. Mający za sobą 13-minutowy występ w I Lidze (w wygranym meczu 34. kolejki sezonu 2015/16 z Bytovią 5:1) na listę strzelców wpisał się również w 55. minucie. W 10. minucie Robert Tomesz podwyższył na 2:0, a kwadrans przed końcem padło honorowe trafienie dla gości. Wynik w 88. minucie ustalił Mielczarek.

Mateusz Stolarczyk (Sokół Aleksandrów Łódzki)

Podobnie jak Bociek, w przegranym meczu pucharowym zszedł w 60. minucie.  W ligowym spotkaniu spędził na murawie 75 minut, a kwadrans przed końcem został zdjęty z boiska. Sokół zremisował z Pelikanem Łowicz 1:1.

Krystian Wojtczyk (Orkan Buczek)

Zagrał w wygranym meczu z MGUKS Pogoń Zduńska Wola. Jego koledzy pięciokrotnie pokonali bramkarza rywali, a nasz młody golkiper zachował czyste konto. Orkan gromi i jest liderem tabeli z kompletem punktów po czterech kolejkach. Ich bilans bramkowy to 19-4. Ponadto Orkan awansował w okręgowym Pucharze Polski po zwycięstwie nad GKS Czastary (5:1).