13 września 2019
19:00
Stadion Miejski w Chojnicach

Oczekiwania były inne… GKS bezradny w meczu z Chojniczanką

Starcie z Chojniczanką wydawało się być idealne do przełamania punktowego impasu na wyjazdach. Niestety podopieczni Artura Derbina okazali się bezradni w starciu z bardziej zdeterminowanym rywalem i już do przerwy przegrywali 0:2. Cytując trenera Artura Derbina z pomeczowej konferencji: – To jest I liga. Beniaminek z Bełchatowa po dobrym początku sezonu łapie zadyszkę i czwarty mecz z rzędu nie jest w stanie wygrać.  Podróż powrotna do Bełchatowa będzie bardzo smutna…

Pierwsza połowa rozpoczęła się tak, jak można było się tego oczekiwać. „Brunatni” cofnięci na własnej połowie, oczekiwali na ruch rywala. Już w 1. minucie niecelnie uderzył Kuzimski. Chwilę potem Bartosiak zdecydował się na strzał niemal z połowy boiska, ale również piłka w światło bramki nie zmierzała. Gospodarze przeważali i w 9. minucie doczekali się gola. Naszego bramkarza pokonał strzałem głową Oskar Paprzycki. W 17. minucie po raz kolejny było groźno pod bramką „biało-zielono-czarnych”. Lenarcik interweniował nogami na skraju „szesnastki”, wybijając futbolówkę wprost pod nogi Obroćnika. Na szczęście piłkę odebrał mu Czajkowski. W 20. minucie podopieczni Artura Derbina mieli najlepszą okazję w pierwszej części gry. Magiera zacentrował piłkę do boku pola karnego. Tam świetnie ustawiony był Grolik, lecz jego strzał głową z ogromnymi problemami wybronił Janukiewicz. W 26. minucie było już 2:0. Kuzimski znalazł się niepilnowany w polu karnym i strzałem głową pokonał bezradnego Lenarcika. „Brunatni” próbowali przed przerwą zdobyć bramkę kontaktową, lecz nasze akcje ofensywne nie były zakończone groźnymi strzałami. M.in. obok bramki uderzył Bartosiak, a strzał z dystansu Małachowskiego został zablokowany przed defensorów.

„Brunatni” zaczęli drugą połowę z jedną zmianą w składzie: Stanka zmienił Maciej Mas. W 50. minucie Marzec oddał strzał głową, ale piłka minęła bramkę. W 56. minucie kolejną okazję miał Kuzimski. Minął trzech zawodników GKS-u, po czym oddał strzał z dystansu. Źle ustawiony Lenarcik w ostatniej chwili sparował piłkę nad poprzeczkę. W kolejnych minutach „biało-zielono-czarni” ruszyli do ataków. Najpierw Grzelak zacentrował w pole karne, a tam piłka odbiła się od dwóch defensorów. Janukiewicz nie dał się jednak zmylić tym rykoszetem i wyłapał piłkę. Chwilę później trójkową akcją popisali się Biel-Szymorek-Bartosiak. Ten ostatni w polu karnym zmylił jednego obrońcę, ale zatrzymał się na drugim. W 63. minucie drugiego gola tego wieczoru zdobył Kuzimski. Uderzył przy bliższym słupku i piłka po dłoniach Lenarcika wpadła do siatki. W 73. minucie Bartosiak powinien zdobyć gola dla GKS-u. Niestety. W sytuacji sam na sam z Janukiewiczem uderzył wprost w golkipera gospodarzy. Trzy minuty później BB7 stanął przed kolejną okazją, lecz jego uderzenie z okolicy 10 metra poszybowało wysoko nad bramką miejscowych. Dziesięć minut przed końcem na strzał z dystansu zdecydował się Mikołaj Grzelak, lecz piłka nieznacznie minęła bramkę rywala.

Chojniczanka Chojnice – GKS Bełchatów 3:0 (2:0)
Bramki: Oskar Paprzycki 9, Mateusz Kuzimski 26, 63

Chojniczanka Chojnice: Radosław Janukiewicz – Hubert Wołąkiewicz, Matic Żitko, Kamil Sylwestrzak, Oskar Paprzycki, Aghvan Papikjan (74. Jacek Podgórski), Michał Obroćnik, Bartosz Wolski, Krystian Wachowiak (59. Mateusz Żukowski), Emil Drozdowicz (85. Tomasz Mikołajczak), Mateusz Kuzimski

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Mateusz Szymorek, Mariusz Magiera, Marcin Grolik, Mikołaj Grzelak – Paweł Czajkowski, Adrian Małachowski – Bartosz Biel (69. Viktor Putin), Mateusz Marzec (82. Marcin Ryszka), Bartłomiej Bartosiak – Karol Stanek (46. Maciej Mas)