Zamknięty test na minus. Porażka GKS-u w ostatnim sparingu przed ligą

Porażką zakończył się ósmy zimowy sparing GKS-u Bełchatów. Tym razem podopieczni Artura Derbina ulegli 0:2 Radomiakowi Radom – 4. drużynie Fortuna I Ligi. Był to ostatni test przed startem rundy wiosennej. Sparing rozegrano w formule 4×30 minut.

Przez pierwszą godzinę gry obie drużyny nie były w stanie skierować piłki do siatki. Strzelanie rozpoczął w 63. minucie Merveille Fundambu, a wynik ustalił w 117. minucie strzałem z rzutu karnego Adam Banasiak.

„Biało-zielono-czarni” rozegrali od początku stycznia osiem spotkań kontrolnych. W żadnym z nich nie odnieśli zwycięstwa. W zaledwie w trzech starciach udało im się zremisować – z GKS-em Tychy (1:1), GKS-em Jastrzębie (4:4) oraz Skrą Częstochowa (0:0). Gorycz porażki musieli natomiast przełknąć w pojedynkach z Wartą Poznań (2:4), Górnikiem Łęczna (0:1), Zniczem Pruszków (0:1), Sokołem Aleksandrów Łódzki (0:2) oraz Radomiakiem. Miejmy nadzieję, że w rozgrywkach ligowych „Brunatnym” będzie się wiodło lepiej.

GKS Bełchatów – Radomiak Radom 0:2 (0:0, 0:0, 0:1)
Bramki: Merveille Fundambu 63, Adam Banasiak 117 (k)

GKS Bełchatów: ?

Radomiak Radom: Cezary Miszta (61. Mateusz Kryczka) – Dawid Abramowicz, Dante Leverock (61. Adam Banasiak), Michał Grudniewski, Damian Jakubik – Patryk Mikita (61. Merveille Fundambu), Michał Kaput (91. Jakub Nowakowski), Meik Karwat (91. Mateusz Cichocki), Mateusz Michalski, Leândro (91. Dominik Sokół) – Damian Nowak