Serce ze Sportowej

Polonia to nie tylko Wszołek [SONDA]

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Wladimir Dwaliszwili, Łukasz Teodorczyk, Edgar Cani czy Tomasz Brzyski? A może ktoś inny? Kogo w spotkaniu z Polonią należy obawiać się najbardziej.

W sobotę do Bełchatowa przyjeżdża Polonia Warszawa, którą przyznam się szczerze, przed sezonem skazywałem na druzgocącą porażkę. Któż mógł się spodziewać, że piłkarze którzy mieli trzy tygodnie normalnych, przedsezonowych przygotowań, po ośmiu kolejkach będą tracili tylko dwa punkty do podium?

Na papierze zdecydowanym faworytem są Poloniści. W ataku mają Wladimira Dwaliszwilego, Łukasza Teodorczyka, Daniela Gołębiewskiego i Edgara Caniego. Najgorsze dla nas jest to, że pierwsi trzej są w dobrej formie. W tym momencie Jan Złomańczuk może tylko westchnąć i pocieszać się, że ma chociaż zdrowego Pawła Buzałę.

W pomocy od początku sezonu bryluje Paweł Wszołek. Młody chłopak dostał swoją życiową szansę i wykorzystuje ją w stu procentach. Więcej na jego temat pisaliśmy TUTAJ. Wszołka wspiera doświadczony Brzyski, który podobnie jak jego młodszy kolega, jest w niezłej formie.

GKS w tej formacji może odpowiedzieć Tomaszem Wróblem i Miroslavem Bożokiem, ale Słowak nie jest w tak dobrej formie jak skrzydłowy Bełchatowa. „Wróbelek” to chyba najrówniej grający piłkarz Torfiorzy od początku sezonu. I to grający bardzo dobrze.

Nasza defensywa nie wypada różowo w porównaniu z obroną Czarnych Koszul. Przez kontuzje ostatnio nie grali Maciejowie Wilusz i Szmatiuk. Z doświadczonych piłkarzy został tylko Mate Lacić, który w spotkaniu z Podbeskidziem uratował zespół przynajmniej od remisu. Do składu może wróci „Wili”, ale jest to dość optymistyczna wersja. Poloniści przyjadą zapewne z Marcinem Baszczyńskim i Dorde Cotrą. Dobrze, że za czerwoną kartkę będzie pauzował Adam Kokoszka.

Bramka. To chyba jedyna pozycja w GKS-ie obsadzona mocniej od tej w Polonii. Mariusz Pawełek, mimo iż ma bardzo duży bagaż doświadczenia, w niczym nie przebija Adama Stachowiaka. Moim skromnym zdaniem, Pawełek nie nadaje się na Ekstraklasę, ale to już zmartwienie Piotra Stokowca.

O ławkach rezerwowych nawet nie warto wspominać. O swojej wypowiedział się ostatnio pierwszy szkoleniowiec GKS-u i nie były to słowa miłe.

Kogo więc należy obawiać się najbardziej, skoro prawie wszyscy piłkarze z Warszawy prezentują się bardzo dobrze? Najrówniej grający wydaje się być atak Polonistów, a Giekaesiacy w obronie niestety nie stanowią monolitu nie do przebicia…

{jvotesystem poll=|26|}