Tylko o GKS Bełchatów

Udany pobyt w Turcji. Bilans sparingów na plus

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Podczas obozu przygotowawczego do rundy wiosennej sezonu 2014/2015 T-Mobile Ekstraklasy piłkarze GKS-u Bełchatów rozegrali 4 spotkania kontrolne. Jaki jest ich bilans?

W rozegranym w Belek meczu towarzyskim PGE GKS Bełchatów zremisował z 6. zespołem chorwackiej ekstraklasy, RNK Split 2:2 (0:1). Obie bramki dla „Brunatnych” zdobył Maciej Małkowski .
Niestety już po pierwszym meczu sparingowym z dalszego udziału w obozie musieli zrezygnować Damian Szymański,Alexis Norambuena oraz Błażej Telichowski którzy wrócili do Polski na konsultacje medyczne. Alexis musi poddać się operacji, po której czeka go prawdopodobnie dłuższa rekonwalescencja. Błażeja i Damiana czekają odpowiednio dwa i cztery tygodnie przerwy w treningach, natomiast do drużyny Brunatnych dołączyli Bartłomiej Kondracki oraz Krystian Stolarczyk.

W swoim drugim meczu towarzyskim podczas zgrupowania w Turcji, drużyna GKS Bełchatów pokonała  10. zespół serbskiej ekstraklasy FK RAD Belgrad 2:0 (2:0).Strzelcami bramek byli Bartosz Ślusarski oraz Arkadiusz Piech.Spotkanie odbyło się w Miracle Center w Antalyi.

W trzecim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji drużyna GKS Bełchatów zremisowała z kazachskim FK Taraz 3:3 (3:2). W polskim zespole zagrało wielu wychowanków,a strzelcami bramek byli Andreja Prokić,Kamil Poźniak oraz Sebastian Olszar.

Dzień 2 lutego 2015 roku na pewno wszyscy ludzie związani z GKS-em Bełchatów nie będą wspominać dobrze gdyż jednak z zespołem warszawskiej Legii 2,5 letnim kontraktem związał się nasz już były kapitan zespołu Arkadiusz Malarz. Podczas kolacji kiedy to Arek pożegnał się z całą drużyną wszyscy mogli zobaczyć jak bardzo z zespołem GKS-u był związany aktualny bramkarz Legii Warszawa. Następnego dnia o poranku Malarz udał się prosto do Hiszpanii gdzie dołączył do obozu Mistrza Polski.

AREK SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA TE 1,5 ROKU SPĘDZONE W NASZYM KLUBIE! POWODZENIA W DALSZEJ KARIERZE!

Chwilę po otrzymaniu informacji o odejściu Malarza do Legii z GKS-em związał się półrocznym wypożyczeniem były bramkarz Piasta Gliwice, i ostatnio broniący barw Lechii Gdańsk – Dariusz Trela. Witamy na pokładzie!

W czwartym i jednocześnie kończącym zgrupowanie w Turcji meczu towarzyskim PGE GKS Bełchatów zremisował z mistrzem Słowenii NK Maribor 2:2. Podopieczni Kamila Kieresia podnieśli się ze stanu 0:2.Bramki dla naszego zespołu zdobyli Michał Mak i Sebastian Olszar. Warto podkreślić że NK Maribor to niejednokrotny mistrz Słowenii oraz tegoroczny uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów więc remis to bardzo dobry rezultat.

Podczas obozu piłkarze GKS-u w 4 rozegranych meczach kontrolnych odnieśli 1 zwycięstwo , 3 razy zremisowali i nie ponieśli żadnej porażki. Po dobrze przepracowanym okresie w Turcji czwartek jest dla piłkarzy dniem odpoczynku a w piątek zawodnicy wrócą do zajęć po to, by w sobotę 7 lutego o godzinie 15:30 przy ulicy Sportowej 3 rozegrać ostatni już mecz sparingowy przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Rywalem naszego zespołu będzie wicelider 1 Ligi – Wisła Płock. Wstęp na ten mecz jest bezpłatny.