Rozpoczyna się sezon bez Bartosza Bujalskiego – kiedy wróci do gry?

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Wciąż nie wiadomo, czy Bartosz Bujalski pojawi się wiosną na boisku i pomoże drużynie w nadchodzącej rundzie rewanżowej. Doznana pod koniec października kontuzja kolana na dobre wykluczyła go z dalszej gry w rundzie jesiennej. Mecz z Orkanem Buczek był więc dla Bujalskiego ostatnim w 2022 roku, niezwykle istotnym dla nowego zawodnika „Brunatnych”.

Poważna kontuzja i sprawna rekonwalescencja

Po szczegółowych badaniach, w tym przeprowadzonym rezonansie, okazało się, że zawodnik doznał poważniejszego urazu – zerwane zostało więzadło krzyżowe lewego stawu kolanowego. Uraz wymagał operacji rekonstrukcji więzadła, która odbyła się pod koniec listopada. Od tego czasu „Bujal” jest pod stałą opieką rehabilitantów łódzkiej kliniki „ESSE dla zdrowia”.

Pomimo tego, że zawodnik jest pod stałą i profesjonalną opieką, rehabilitanci nie ukrywają, że cały proces powrotu do wcześniejszej sprawności będzie długi i wyczerpujący. Bujalski ma świadomość, że kontuzja może wykluczyć go z gry na dłużej. „Bujal” daje z siebie wszystko sumiennie podchodząc do zaleceń specjalistów, którzy są pełni optymizmu, jeśli chodzi o ewentualne skrócenie procesu powrotu do zdrowia.

Ważne zadania na kolejne tygodnie i zaplanowane gry kontrolne

Począwszy od dziewiątego stycznia GKS rozpoczął intensywne przygotowania do rundy rewanżowej. Aktualnie w treningach bierze udział średnio 25 zawodników, także zawodnicy testowani. Przez kolejne kilka tygodni „Brunatni” mają do rozegrania dziewięć spotkań z drużynami z trzeciej i czwartej ligi. Sami zawodnicy wydają się dobrze przygotowani do osiągnięcia celów na ten rok i awansu do trzeciej ligi. Pierwsza gra kontrolna, przełożona z powodu intensywnych opadów śniegu, odbyła się 25 stycznia w Bełchatowie na boisku treningowym, gdzie GKS zmierzył się z Wartą Sieradz.

Kolejna gra kontrolna to pojedynek z ŁKS II Łódź. Ręce zacierają też kibice, którzy będą mogli kibicować „Brunatnym”. Przewidywaniom co do wyników spotkań ligowych towarzyszą też plany obstawiania na swoich faworytów. Aktualna recenzja Betmaster – jednego z bukmacherów online z szeroką ofertą zakładów na zagraniczne i polskie ligi piłkarskie, pozwoli na lepsze zrozumienie faworytów danych spotkań.

Bartosz Bujalski w GKS Bełchatów – wielkie oczekiwania

Czy „Bujalowi” wyleczenie kontuzji zajmie oczekiwane 12 miesięcy, czy uda mu się wrócić na boisko dużo wcześniej? Pierwsze optymistyczne prognozy specjalistów wskazują na to, że już w maju gracz będzie mógł wrócić do treningów ze swoim zespołem. Wciąż jednak będzie to dla niego okres rekonwalescencji, dlatego nie jest pewne, czy będzie mógł brać czynny udział w rozgrywkach. Bujalski niejednokrotnie podkreślał, jak ważne jest duże wsparcie, jakie otrzymuje od drużyny i od trenera. Podobnie, jak reszta drużyny, tak i „Bujal” uważa, że GKS jest świetnie przygotowany na nadchodzący sezon, a sam zawodnik jest pewny, że może mieć spory wkład w oczekiwany sukces drużyny.

Sam Bujalski, który w przeszłości grał dla KS Kutno, Unii Skierniewice, RKS Radomsko, UKS SMS Łódź, ŁKS Łódź, Wigrów Suwałki czy Pelikana Łowicz był już testowany przez GKS Bełchatów w 2015 r., jednak dopiero w 2022 r. podjęto decyzję o powierzeniu 28-latkowi zadania zdobywania goli i asystowania w drużynie przez kolejne 12 miesięcy.

Wszyscy mają nadzieję, że Bartosz Bujalski powróci do gry i pomoże w walce o awans do III ligi. Przypomnijmy, że obecnie nasza drużyna traci 4 punkty do lidera Widzewa II Łódź.