BYŁ TAKI MECZ

Działo się 20 lat temu! GKS – ŁKS, czyli śnieg, wysokie zwycięstwo i… bitwa na stadionie

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Kto by pomyślał, że minęło już 20 lat od pierwszego sezonu GKS Bełchatów w ekstraklasie. W środę 16 marca 2016 roku przypada okrągła rocznica pamiętnego meczu z ŁKS.

Fatalne warunki i groźba odwołania meczu – to na pewno pamiętają kibice, którzy odwiedzili Sportową 3, żeby zobaczyć pierwszy mecz wiosny. Ówczesny obserwator PZPN Wit Żelazko wraz z sędzią Marczykiem zdecydowali, że mecz musi się odbyć mimo fatalnego stanu murawy. Wspierając się wycinkami z gazet i materiałem łódzkiej telewizji, postaramy się przypomnieć tamte chwile.

„Gra twardych ludzi” – czyli zapowiedź piłkarskiej wiosny w ekstraklasie wg dziennika Wiadomości Dnia.

A to już relacja z derbowego meczu GKS – ŁKS. Z okładki straszyło zdjęcie walki przyjezdnych z policją. Sześciu policjantów zostało rannych, a sześciu szalikowców ŁKS stanie przed kolegium – pisano w gazecie.

Poniżej relacja już z samego meczu. Jak widzimy, walczący o utrzymanie GKS wyrwał z marzeń grających o europejskie puchary łodzian.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia relacji łódzkiej telewizji. Dla młodych dobry obrazek – tak właśnie wyglądała nasza liga 20 lat temu. Życzymy sobie, żeby również nasi piłkarze, cytując Wita Żelazkę,”zapieprzali jak na zachodzie”.