GKS pewnie pokonuje Łomżę w sparingu

GKS Bełchatów pewnie wygrał w sparingu z ŁKS-em Łomżą 3:0. Wszystkie gole padły po przerwie.

Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia gola podopieczni Kamila Kieresia mieli w 20′ minucie meczu, ale Tomek Wróbel mając piłkę na piątym metrze, w ogóle w nią nie trafił. Pięć minut później swoją okazję mieli piłkarze ŁKS-u, ale futbolówka po dośrodkowaniu nieznacznie minęła bramkę Adama Stachowiaka. W 34′ minucie meczu bardzo dobrą akcję przeprowadził Wróbel, który podał do Miroslava Bożoka. Jednak Słowak oddał niecelny strzał. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą część meczu bardzo dobrze rozpoczął GKS. Już w drugiej minucie po rozpoczęciu bramkę w siatce drużyny z Łomży umieścił Bartek Bartosiak. Trzeba dodać, że dostał podanie po bardzo pięknym rajdzie Łukasza Wrońskiego, który nie dał się powalić na środku boiska. Niemal pół godziny później bełchatowianie zdobyli kolejnego gola. Strzał Bartosiaka w polu karnym zablokowali obrońcy, ale do piłki dopadł Leszek Nowosielski i po płaskim strzale piłka zatrzepotała w siatce. Trzeci gol dla GKS-u padł po rzucie rożnym. Piłkę wrzucał Raul Gonzalez, podanie przedłużył Piotr Witasik, a gola z najbliższej odległości zdobył Maciej Szmatiuk.

GKS Bełchatów – ŁKS Łomża 3:0 (0:0)

47′ – Bartłomiej Bartosiak
72′ – Leszek Nowosielski
80′ – Maciej Szmatiuk

I połowa: Adam Stachowiak – Adrian Basta, Piotr Witasik, Maciej Wilusz, Alan Stulin – Tomasz Wróbel, Paweł Giel, Miroslav Božok, Grzegorz Baran, Kamil Kosowski – Michał Mak.

II połowa: Adam Stachowiak (70′ Krystain Paprocki) – Raúl González, Szymon Sawala, Maciej Szmatiuk, Mateusz Szymorek – Łukasz Wroński, Leszek Nowosielski, Kamil Wacławczyk, Grzegorz Baran (65′ Paweł Giel), Mikołaj Grzelak – Bartłomiej Bartosiak.

Kamil Kiereś: Wiemy, że Adamowi brakuje ogrania, ale mu zaufaliśmy [WIDEO]