Michalski blisko powrotu do GKS!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Z pierwszą drużyną PGE GKS Bełchatów trenuje od wtorku Seweryn Michalski, który po rozwiązaniu umowy z belgijskim KV Mechelen, ma szansę na ponowne występy w klubie ze Sportowej 3. Na testach przebywa z kolei 18-letni pomocnik, Robert Dadok.

Urodzony w 1994 roku Michalski to wychowanek górniczego klubu, który otrzymał od trenera Kamila Kieresia szansę występów w T-Mobile Ekstraklasie w rundzie wiosennej sezonu 2012/13. Osiemnastoletni wówczas środowy obrońca wystąpił we wszystkich piętnastu spotkaniach, w których zdobył dwie bramki a dzięki swej postawie otrzymał powołania do młodzieżowej kadry Polski. Udana runda zakończyła się sprzedażą zawodnika do belgijskiego KV Mechelen. W Jupiler Pro League młody Polak zagrał jednak tylko raz a wiosną tego został wypożyczony do Jagiellonii Białystok, gdzie także zaliczył jeden występ w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wysoki obrońca rozwiązał niedawno kontrakt z Mechelen i przeszedł badania medyczne, po których rozpoczął treningi z pierwszą drużyną PGE GKS Bełchatów. Obecnie trwają rozmowy w sprawie kształtu umowy z „Brunatnymi”, zatem jest bardzo prawdopodobne, że już wkrótce będziemy mieli nowego zawodnika w kadrze. To byłoby pierwsze zimowe wzmocnienie, oczywiście na miarę możliwości klubu, przed przyszłoroczną walką o pierwszą ósemkę T-Mobile Ekstraklasy.

Do soboty na testach przy Sportowej przebywa 18-letni Robert Dadok z KS „GTV Stadion Śląski” Chorzów. Utalentowany zawodnik może występować na pozycji „dziesiątki” oraz „ósemki”.