Sebastian Olszar w GKS Bełchatów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Sebastian Olszar podpisał kontrakt z GKS Bełchatów. Doświadczony napastnik związał się z klubem ze Sportowej półtoraroczną umową.

Mierzącemu 182 cm napastnikowi z końcem ubiegłego roku skończył się kontrakt z Flotą Świnoujście, w której barwach w 17 jesiennych meczach zaplecza Ekstraklasy zdobył 6 bramek. Do górniczego klubu trafił zatem na zasadzie wolnego transferu.

Urodzony 16 grudnia 1981 roku w Cieszynie zawodnik grał w następujących klubach: VfB Oldenburg, Beskid Skoczów, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Górnik Zabrze, Admira Wacker Mödling, FC Portsmouth, Coventry City, Polonia Warszawa, Zagłębie Sosnowiec, Piast Gliwice, Ruch Chorzów oraz Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Ogółem w najwyższej klasie rozgrywkowej Sebastian Olszar zaliczył 115 spotkań, w którym strzelił 17 bramek.

– Trafiłem do fajnej szatni i chcę odegrać ważną rolę w tej drużynie. Znam statystyki, widziałem, że GKS nie strzelał tylu goli ilu by wszyscy sobie życzyli. Postaram się kreować i wykorzystywać sytuacje, abyśmy w nowej rundzie mieli więcej goli na koncie – deklaruje Sebastian Olszar.

– Nie była to moja jedyna propozycja, były jeszcze trzy inne z ekstraklasy. Wybrałem Bełchatów, dlatego, że było to już nasze trzecie podejście. Dwa razy było nam już blisko do siebie, ale wybrałem w tamtych przypadkach inne kluby. Tym razem uznałem jednak, że coś to znaczy, skoro po raz trzeci dochodzi do rozmów między nami, to powinienem w końcu skorzystać. Dlatego tym razem GKS traktowałem jako drużynę, która ma pierwszeństwo – powiedział w rozmowie z BELsport.pl nowy napastnik GKS.