Audyt nie pozostawił wątpliwości. „Zarządzanie dalekie od profesjonalizmu”

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Jak informuje belsport.pl, środowe rozmowy w siedzibie PGE GiEK S.A., w których uczestniczyli m.in. przedstawiciele prywatnego inwestora, który gotów jest zainwestować w klub, autorzy audytu, na podstawie którego ma być wdrażany plan restrukturyzacji, a także przedstawiciele miasta i kopalnianych związków zawodowych nie przyniosły rezultatów. Zmiany we władzach GKS blokuje miasto, choć raport po audycie nie zostawia na prezesie suchej nitki.

„Wydawało się, że początkiem wdrażania restrukturyzacji w klubie było przeprowadzenie zmian w radzie nadzorczej i zarządzie klubu. Raport po audycie nie pozostawia bowiem wątpliwości. Zadłużenie klubu pod wodzą prezesa Wiktora Rydza znacznie wzrosło, a wnioski pokontrolne mają wskazywać, że zarządzanie klubem dalekie było od profesjonalizmu.” – czytamy w serwisie belsport.pl.

Do zmiany na stanowisku prezesa klubu jednak nie dojdzie, bo na to nie zgadza się miasto. 10 marca, który został wyznaczony jako ostateczny termin na spłatę zobowiązań coraz bliżej, a wciąż nie wiadomo, czy uda się pozyskać na to potrzebne środki.

Więcej o środowym spotkaniu w PGE GiEK SA przeczytasz na belsport.pl