Dwa samobóje i porażka w sparingu z Koroną

W rozegranym na sztucznej nawierzchni meczu kontrolnym GKS Bełchatów przegrał z Koroną Kielce 2:3 (2:0). Bramki dla GKS zdobyli Seweryn Michalski i Michał Mak. Obie drużyny zagrały w dwóch różnych składach.

W pierwszej połowie podopieczni Kamila Kieresia zagrali w systemie 1-4-4-2. Jako pierwsi groźny strzał na bramkę Emilijusa Zubasa oddali kielczanie, ale z biegiem czasu zaczęła się uwidaczniać przewaga gospodarzy. Z groźnych sytuacji należy wymienić obroniony przez Černiauskasa strzał głową Arkadiusza Piecha po asyście Michała Maka. Chwilę później Piech sprytnie przedłużył lot piłki, którą głową do bramki Korony skierował Seweryn Michalski (32. minuta). Dziesięć minut później centrę Macieja Małkowskiego znów strzałem głową na trafienie zamienił Michał Mak. Do przerwy mieliśmy zatem zasłużone prowadzenie 2:0.

Po zmianie stron na boisku zameldowała się nowa jedenastka GKS w ustawieniu 1-4-2-3-1. Niestety indywidualne błędy w kryciu pozwoliły gościom w krótkim czasie odrobić straty na 2:2. Gospodarze mogli zdobyć w tej fazie bramkę, ale po strzałach Sebastiana Olszara raz sędzia trafienia nie uznał (pozycja spalona) a drugi raz piłka minęła nieznacznie słupek bramki Korony. W bardzo dobrej sytuacji znalazł się także Łukasz Wroński, ale zamiast podać do znajdującego się w dobrej sytuacji Olszara potężnie uderzył nad poprzeczką. Niewykorzystane sytuacje zemściły się bramką na 2:3, kiedy Olszar niefortunnie reagując przy rzucie rożnym gości strzałem głową pokonał Arkadiusza Malarza.

GKS Bełchatów – Korona Kielce 2:3 (2:0)
Gole: Seweryn Michalski 32, Michał Mak 42 – Szymon Sawala 55. sam., Serhij Pyłypczuk 59, Sebastian Olszar 72. sam.

GKS Bełchatów:
I połowa: Emilijus Zubas – Adrian Basta, Seweryn Michalski, Marcin Flis, Mateusz Szymorek – Michał Mak, Pavel Komolov, Grzegorz Baran, Maciej Małkowski – Bartosz Ślusarski, Arkadiusz Piech

II połowa: Arkadiusz Malarz – Bartosz Turniak, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Adam Mójta – Szymon Sawala, Patryk Rachwał – Paweł Zięba (67. Andreja Prokić), Kamil Wacławczyk, Łukasz Wroński – Sebastian Olszar