Nieuniknione staje się faktem. Artur Derbin opuszcza GKS Bełchatów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Niestety stało się to, czego można było się spodziewać od dłuższego już czasu. Na borykający się z problemami finansowymi GKS Bełchatów spadł kolejny grom, tym razem z pionu sportowego. Z dniem dzisiejszym Artur Derbin przestaje pełnić funkcję pierwszego trenera „Brunatnych”. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. W związku z tym, na kilka dni przed ponownym startem rozgrywek Fortuna 1 Ligi, „biało-zielono-czarnych” będzie musiał poprowadzić inny szkoleniowiec.

Artur Derbin na S3 trafił w kwietniu 2018 roku. Zastąpił zwolnionego z GKS Mariusza Pawlaka. Przez dwa lata pracy „wskrzesił” bełchatowski futbol. W sezonie 2018/19 poprowadził „Brunatnych” do awansu na zaplecze Ekstraklasy, pomimo ujemnych punktów na starcie ligi. Przyczynił się także do rozwoju młodych piłkarzy, takich jak Przemysław Zdybowicz, Damian Michalski czy Dawid Kocyła.

Łącznie poprowadził GKS w 35 meczach II ligi (20 zwycięstw – 15 remisów – 10 porażek), a także w 22 spotkaniach Fortuna I Ligi (7-4-11). Ponadto GKS Bełchatów pod jego wodzą zagrał 3 spotkania w Pucharze Polski (1-0-2).

W najbliższych dniach drużynę będą prowadzić dotychczasowi asystenci trenera Derbina: Kacper Jędrychowski, Patryk Rachwał oraz Sebastian Łukiewicz.

Trenerowi Arturowi Derbinowi dziękujemy za wspaniałe dwa lata pracy przy Sportowej 3. Z pewnością zostanie on zapamiętany przez kibiców z bardzo dobrej strony. Człowiek, który scalił szatnię i zbudował zespół z aspiracjami, czas spędzony w Bełchatowie wykorzystał najlepiej jak mógł. Dzisiaj kończy się pewna epoka. Szkoda…

Trenerze, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze!