Remis z Kazachami w przedostatnim sparingu w Turcji

W trzecim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji drużyna PGE GKS Bełchatów zremisowała z kazachskim FK Taraz 3:3 (3:2) a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. W polskim zespole zagrało wielu wychowanków.

Pierwsi na prowadzenie w tym rozgrywanym przy mocnym wietrze spotkaniu wyszli Kazachowie, którzy zdobyli bramkę już w 9. minucie. Wyrównał Andreja Prokić, który w 13. minucie wbił piłkę do siatki gości po strąceniu przez Szymona Sawalę. W 25. minucie ponownie bramkę zdobył FK Taraz, ale ambitni bełchatowianie znów wyrównali za sprawą skutecznie egzekwowanego rzutu karnego przez Kamila Poźniaka po faulu na Sebastianie Olszarze. W 36. minucie asystę Łukasza Wrońskiego wykorzystał Olszar i mieliśmy prowadzenie PGE GKS 3:2.

W drugiej połowie bardzo odmłodzona drużyna „Brunatnych” straciła w 65. minucie bramkę i mecz zakończył się podziałem punktów.

Najciekawsze sytuacje spotkania:

5 minuta – Po dośrodkowaniu Pawła Zięby z prawej strony pola karnego, Andreja Prokić główkuje z kilku metrów. Niestety piłka trafia w słupek kazachskiej bramki.
13 minuta – gol dla PGE GKS. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Kamila Wacławczyka, piłkę strąca Szymon Sawala, ta trafia do zamykającego akcję Andrei Prokicia, który bez problemu trafia do siatki FK Taraz.
18 minuta – Paweł Zięba po indywidualnej akcji decyduje się na strzał zza linii pola karnego. Piłka po tym strzale o centymetry mija spojenie słupka z poprzeczką bramki rywali.
29 minuta – gol dla PGE GKS. Sebastian Olszar zostaje faulowany w polu karnym. Za to przewinienie obrońca FK Taraz ukarany zostaje czerwoną kartką. Pewnym egzekutorem „jedenastki” Kamil Poźniak. Na boisko wchodzi inny zawodnik. Gramy nadal po jedenastu.
36 minuta – gol dla PGE GKS. Łukasz Wroński dośrodkowuje w pole karne z prawej strony do Sebastiana Olszara, ten decyduje się na strzał i chwilę później kazachski bramkarz musi wyciągać piłkę z siatki.
70 minuta – rzut wolny dla PGE GKS. Bartłomiej Bartosiak uderza na bramkę FK Taraz, jednak górą bramkarz rywali.
83 minuta – rzut wolny dla PGE GKS. Ponownie przed szansą Barłomiej Bartosiak. Tym razem piłka po jego strzale trafia w mur.
88 minuta – Andreja Prokić podaje z lewej strony w pole karne do Pawła Zięby. Ten uderza na bramkę, ale obrońca FK Taraz w ostatniej chwili ratuje swój zespół przed stratą gola.

PGE GKS Bełchatów – FK Taraz 3:3 (3:2) Andreja Prokić 13., Kamil Poźniak 29. k, Sebastian Olszar 36

Skład PGE GKS:

Paweł Lenarcik – Paweł Zięba, Seweryn Michalski, Szymon Sawala, Mateusz Szymorek (60. Krystian Stolarczyk) – Kamil Poźniak (60. Robert Dadok), Piotr Witasik – Łukasz Wroński (46. Bartłomiej Bartosiak), Kamil Wacławczyk (65. Bartłomiej Kondracki), Andreja Prokić – Sebastian Olszar (46. Dawid Flaszka)

We wtorek, już w innym składzie, „Brunatni” zmierzą się z mistrzem Słowenii i uczestnikiem grupowej fazy Ligi Mistrzów, NK Maribor (Belek, godz. 14 polskiego czasu).