Malarz już oficjalnie w Legii!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Arkadiusz Malarz zostanie piłkarzem Legii Warszawa. Bramkarz i kapitan PGE GKS-u Bełchatów podpisze z warszawskim Klubem 2,5-letni kontrakt po tym, jak dołączy do drużyny, która przebywa na zgrupowaniu w hiszpańskim Sotogrande.

Malarz zagra w Legii z numerem 34. Jego umowa z Legią obowiązywać będzie do czerwca 2017 roku. Na zgrupowaniu Legii w Hiszpanii pojawi się we wtorek po południu.

– Pozyskujemy Arka, bo chcemy, żeby na każdej pozycji w drużynie było po dwóch w miarę doświadczonych zawodników. W razie jakiejś kontuzji Duszana zostalibyśmy z dwoma bramkarzami bez doświadczenia. Arek to doświadczenie ma i od razu może wejść do bramki. Rywalizacja pomiędzy Dusanem i Arkiem spowoduje, że każdy z nich będzie pobudzony do pracy i będzie walczyć, żeby być jeszcze lepszym – mówi dyrektor skautingu Legii Warszawa, Michał Żewłakow.

W rundzie jesiennej, grając w Bełchatowie, Arkadiusz Malarz był jednym z najlepszych bramkarzy T-Mobile Ekstraklasy. Zagrał w lidze 19 meczów i puścił 20 bramek, ośmiokrotnie zachowując czyste konto.