GKS remisuje w ostatnim sparingu przed ligą

W ostatnim sparingu przed spotkaniem T-Mobile Ekstraklasy z Podbeskidziem Bielsko-Biała GKS Bełchatów zremisował z Wisłą Płock 1:1. Bramkę dla Brunatnych zdobył Arkadiusz Piech.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gości, którzy już w 9. minucie wykorzystali błędy defensywy, dzięki czemu Darmochwał mógł z bliskiej odległości pokonać Zubasa. Od tego momentu „Brunatni” rozpoczęli natarcie na bramkę „Nafciarzy”, czego efektem był m.in. słupek po strzale Komolova oraz bramka Piecha po bardzo dobrym podaniu Maka z lewego skrzydła. W tej fazie spotkania sposób rozgrywania piłki przez bełchatowian mógł się podobać. Mieliśmy sporo kombinacyjnej gry, dużo podań i wywalczonych stałych fragmentów.

W 70. minucie sparingu na boisku zameldowało się ośmiu nowych zawodników. Najbliżej zdobycia zwycięskiej bramki był Wacławczyk, który po centrze Ślusarskiego uderzył głową piłkę obok słupka Wisły.

GKS Bełchatów 1-1 Wisła Płock
Arkadiusz Piech 20 – Piotr Darmochwał 9

GKS Bełchatów: Emilijus Zubas (46. Dariusz Trela) – Adrian Basta (70. Piotr Witasik), Paweł Baranowski (70. Seweryn Michalski), Marcin Flis (70. Szymon Sawala), Adam Mójta (70. Błażej Telichowski) – Michał Mak (70. Łukasz Wroński), Grzegorz Baran (70. Patryk Rachwał), Pavel Komolov (70. Kamil Poźniak), Maciej Małkowski (70.Andreja Prokić) – Arkadiusz Piech (46. Bartosz Ślusarski), Sebastian Olszar (46. Kamil Wacławczyk).

Wisła Płock: 87. Seweryn Kiełpin (46, 28. Bartosz Kaniecki) – 20. Cezary Stefańczyk, 26. Przemysław Szymiński (46, 23. Paweł Magdoń), 14. Marko Radić (46, 5. Bartłomiej Sielewski), 15. Kamil Rozmus (46, 95. Patryk Stępiński) – 7. Krzysztof Janus (46, 13. Dawid Jabłoński), 4. Jacek Góralski (46, 6. Wojciech Zyska), 18. Piotr Wlazło (40, 3. Maciej Kostrzewa), 10. Piotr Ruszkul (46, 41. Dimityr Ilijew), 8. Piotr Darmochwał (46, 22. Łukasz Kacprzycki) – 11. Mikołaj Lebedyński (46, 9. Marcin Krzywicki).

żółta kartka: Rozmus.