200 meczów Telichowskiego w Ekstraklasie!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Spotkanie GKS-u Bełchatów z Podbeskidziem Bielsko-Biała było dla Błażeja Telichowskiego dwusetnym meczem w Ekstraklasie. Jest to świetna okazja, aby Ekstrastats podsumowało przebieg jego kariery.

Pierwsze kroki stawiał w Polonii z rodzinnego Nowego Tomyśla, jednak od dzieciństwa jego marzeniem była gra w Lechu Poznań. W drużynie ze stolicy Wielkopolski zadebiutował cztery miesiące po ukończeniu 18 lat. Duży wpływ na jego karierę miało przyjście do Lecha Czesława Michniewicza. To za jego kadencji Telich zdobył pierwszego gola w Ekstraklasie i rozwinął swoje umiejętności. W efekcie, w sezonie 2005/2006 był już podstawowym obrońcą Kolejorza. Po przeprowadzce do Grodziska Wielkopolskiego status kluczowego zawodnika nie uległ zmianie.

To właśnie w Wielkopolsce Telichowski święcił największe sukcesy w karierze. Ze swoimi drużynami dwukrotnie zdobył Puchar Polski i Puchar Ekstraklasy, udało mu się także wygrać Superpuchar Polski. Miał także okazję sprawdzić swoje siły w europejskich pucharach z tak uznanymi markami jak Crvena Zvezda Belgrad czy RC Lens.

Całość przeczytasz na Ekstrastats.pl