Bez bramek w sparingu z Miedzią. Zagrał Zbozień

W drugim środowym meczu kontrolnym GKS Bełchatów zremisował z pierwszoligową Miedzią Legnica 0:0. Spotkanie odbyło się na stadionie przy Sportowej. W sparingu zagrał Damian Zbozień, który czeka na załatwienie spraw formalnych, by oficjalnie dołączyć do kadry

Tym razem trener Kamil Kiereś testował ustawienie z jednym napastnikiem. Z powodu braku skrzydłowych z meczu z Podbeskidziem, na bokach pomocy wystąpili Sebastian Olszar i Łukasz Wroński a na prawej obronie wspomniany już Zbozień.

W pierwszej części bełchatowianie dwukrotnie poważniej zagrozili bramce Miedzi, ale ani Arkadiusz Piech ani Zbozień nie potrafili pokonać byłego piłkarza GKS, Dawida Smuga. Goście z Legnicy także mogli pokusić się o zdobycia co najmniej dwóch bramek.

Druga połowa przyniosła więcej emocji, ale to legniczanie stworzyli więcej groźnych sytuacji. Już w 46. minucie po obronie Zubasa piłka zatrzymała się na słupku. Swój moment miał także Sebastian Olszar, który trafił futbolówką w poprzeczkę (dobitka Łukasza Wrońskiego została wybroniona), a kilka minut później po centrze Pawła Baranowskiego strzelił głową nad poprzeczką. Po chwili Baranowski wybił piłkę z własnej linii bramkowej. Kilka minut później goście znów poważnie zagrozili bramce Zubasa. W 85. minucie blisko umieszczenia piłki w siatce strzałem głową był Baranowski, ale nieznacznie chybił.

GKS Bełchatów – Miedź Legnica 0:0

GKS: Emilijus Zubas – Damian Zbozień, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Adam Mójta – Grzegorz Baran, Pavel Komolov – Łukasz Wroński, Kamil Wacławczyk, Sebastian Olszar – Arkadiusz Piech

Miedź: Dawid Smug (46. Dominik Budzyński) – Grzegorz Bartczak, Kevin Lafrance (60. Adrian Mrowiec), Tomasz Midzierski, Adrian Woźniczka, Radosław Bartoszewicz (65. Adrian Cierpka), Yannick Kakoko, Wojciech Łobodziński, Marcin Garuch, Mateusz Szczepaniak, Tadas Labukas