Zbozień w końcu podpisał kontrakt z GKS!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Damian Zbozień będzie w rundzie wiosennej reprezentował barwy PGE GKS Bełchatów. Blisko 26-letni zawodnik został wypożyczony z rosyjskiego Amkaru Perm do 30 czerwca 2015 roku z opcją pierwokupu.

To szósty nowy zawodnik, który dołączył do drużyny prowadzonej przez trenera Kamila Kieresia w zimowym okienku transferowym.

– Możliwość pozyskania Damiana do Bełchatowa pojawiła się podczas obozu w Turcji i dziś znajduje swój udany finał – mówi szkoleniowiec „Brunatnych”. Wobec kontuzji Alexisa Norambueny poszukiwaliśmy takiego uniwersalnego zawodnika, który będzie mógł zagrać na każdej pozycji obrony, dzięki czemu zwiększy się także rywalizacja w defensywie i zapewni większy spokój przy ewentualnych absencjach.

Damian Zbozień występował w PGE GKS w sezonie 2011/2012 jako zawodnik wypożyczony z Legii Warszawa i rozegrał wówczas 14 meczów w Ekstraklasie (jedna bramka). Następnie przeszedł do Piasta Gliwice, z którym zajął 4. miejsce w lidze. Bardzo dobra gra zaowocowała w lutym 2014 roku 2,5-letnim kontraktem z rosyjskim Amkarem Perm, w którym rozegrał sześć spotkań w rozgrywkach Premier Ligi – ostatnie 7 grudnia przeciwko Dynamo Moskwa.

Popularny „Baca” jest już siódmym zawodnikiem w obecnej kadrze „Brunatnych”, który w ciągu ostatnich dwóch lat wrócił do Bełchatowa. Będzie występował z numerem „24”.