Dwa miesiące bez Dawida Nowaka

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Trwają przygotowania kadry GKS Bełchatów do nowego sezonu piłkarskiego. Niestety, w pierwszych tygodniach zespołowi nie będzie mógł pomóc jego najlepszy strzelec Dawid Nowak.

Napastnik GKS przeszedł zabieg w kolanie, na ból w którym narzekał od jakiegoś czasu. Po konsultacjach medycznych okazało się, że najlepszych wyjściem dla zdrowia zawodnika będzie ingerencja chirurgiczna. Przez najbliższe tygodnie zawodnik będzie musiał poruszać się o kulach i przejść rehabilitację. Planowany powrót do treningów ma nastąpić w październiku.

Oznacza to, że trener Kamil Kiereś w pierwszych kolejkach T-Mobile Ekstraklasy będzie miał do dyspozycji tylko dwóch nominalnych napastników – Pawła Buzałę (aktualnie również mającego drobne problemy zdrowotne) i Michała Maka.

W piątek rozruch, w sobotę sparing

W czwartek zespół Kamila Kieresia, który w sobotę zagra w Grodzisku Wlkp. sparing z Pogonią Szczecin, przeszedł rozruch mięśniowy na siłowni w hali „Energia”, po czym odbyły się zajęcia taktyczne na drugim boisku treningowym.

Na piątek zaplanowano rozruch z elementami techniczno-taktycznymi. W sobotę po śniadaniu piłkarze GKS wyjadą na swój ostatni sparing tego lata. W składzie powinniśmy już zobaczyć Maćka Wilusza, mniej prawdopodobny jest jeszcze występ Pawła Buzały.