Historia przemawia za GKS-em

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Gdyby statystyki grały zamiast piłkarzy to kibice GKS-u Bełchatów mogliby już świętować zwycięstwo Brunatnych w sobotnim pojedynku z bardzo dobrze grającą w tym sezonie Jagiellonią Białystok.

Z dotychczas rozegranych 25 spotkań obu drużyn na rożnych szczeblach rozgrywkowych w Polsce, GieKSa przegrała tylko cztery konfrontacje. Ostatnia porażka miała miejsce 4 lata temu w Białymstoku w sezonie 2011/2012. Ponadto, siedem razy padł remis, a aż 14-krotnie wygrywali piłkarze z województwa łódzkiego.  Bardzo korzystnie wygląda również bilans bramkowy z tych wszystkich potyczek, bowiem GKS zdobył 34 gole przy 20 straconych (Szczegółowe zestawienie w załączone grafice).

Natomiast, biorąc pod uwagę tylko pojedynki na GIEKSA Arena  to wydaje się, że najbliższego meczu podopieczni Marka Zuba nie mogą w żaden sposób przegrać, bowiem, jak dotąd bełchatowska twierdza nie została zdobyta przez Jagę. 8 zwycięstw, 4 remisy i stosunek bramkowy 17-5 – o takie zestawienie postarali się Brunatni w 24 letniej historii bezpośrednich spotkań.

Jednakże, trzeba pamiętać, że statystyki są tylko liczbami, a wszystko weryfikuje boisko…