Kto za Michała Maka i Damiana Szymańskiego

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Kto zastąpi kontuzjowanego Damiana Szymańskiego i pauzującego za kartki Michała Maka? Takie pytanie zadają sobie kibice GKS-u Bełchatów przed arcyważnym meczem z Zawiszą Bydgoszcz, który odbędzie się już w sobotę o godz.18.00 przy Sportowej 3.

Niewątpliwe trzeba stwierdzić, że brak tych piłkarzy jest dość poważnym osłabieniem Brunatnych. Zarówno, nasz lewoskrzydłowy oraz defensywny pomocnik bardzo dobrze zaprezentowali się w Chorzowie.

Jednakże Kamil Kiereś ma w swojej kadrze kilku piłkarzy, którzy z powodzeniem mogą zastąpić nieobecnych. Na boku pomocy szkoleniowiec zapewne wybierze kogoś z dwójki – Andreja Prokic – Maciej Małkowski.

Pierwszy z nich został wraz z ponownym przejściem trenera przywrócony do łask, bowiem za rządów Marka Zuba był pomijany przy ustalaniu składu i częściej występował w rezerwach. Maciej Małkowski zaś, przychodząc do Bełchatowa zapowiadał się jako zawodnik mogący być motorem napędowym w formacji ofensywnej drużyny, co pokazywał m.in w zimowych sparingach. Jednak wiosną rozczarował nieco sztab szkoleniowy swoją postawą, rozgrywając jedynie bardzo dobre spotkanie z Wisła Kraków na koniec lutego tego roku.

Natomiast na pozycję defensywnego pomocnika Kamil Kiereś ma również do wyboru dwóch zawodników – Piotra Witasika, który rozegrał dobre spotkanie po wejściu na boisko oraz grywającego w formacji defensywnej Pawła Komołowa.

Jaki padnie wybór? Dowiemy się zapewne dopiero po odprawie meczowej, czyli 90 minut przed samym spotkaniem, lecz najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem będzie zastąpienie Michała Maka – Maciejem Małkowskim, a Damiana Szymańskiego – Paweł Komołow.

A jakie jest wasze zdanie? Kto powinien zagrać?