Mójta i Ślusarski w antyjedenastce Przeglądu Sportowego. Trenerem… Zub

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Przegląd Sportowy opublikował na swojej stronie internetowej jedenastkę rozczarowań ekstraklasy minionego sezonu. Wśród najgorszych bryluje GKS Bełchatów.

Wśród piłkarzy, którzy stworzyli niechlubne zestawienie znaleźli się Adam Mójta i Bartosz Ślusarski. Na trenerskiej ławce antyjedenastki posadzono Marka Zuba.

Oto, co napisano o piłkarzach i trenerze GKS:

Adam Mójta: „Obrońca Bełchatowa miał jedno proste zadanie – upilnować Oliviera Kapo. W doliczonym czasie gry meczu przedostatniej kolejki Brunatni prowadzili z Koroną 2:1 i wciąż liczyli się w walce o utrzymanie. Pilnowanie byłego reprezentanta Francji przerosło jednak Mójtę i mecz zakończył się remisem, co spowodowało spadek GKS-u. Wcześniej Mójta też nie imponował formą.”

Bartosz Ślusarski: „Popularny „Ślusarz” miał wymarzony początek sezonu. W pierwszej kolejce strzelił gola Legii na Łazienkowskiej i dzięki temu jego zespół zdobył trzy punkty. Później nie było już tak dobrze. Ogółem napastnik zdobył w lidze pięć bramek, a na finiszu rozgrywek został odsunięty od pierwszego składu przez powracającego do łask Kamila Kieresia.”

Marek Zub: „Osiem meczów, dwa remisy i sześć porażek – to bilans Marka Zuba w tym sezonie ekstraklasy. Trener, który odnosił sukcesy na Litwie zupełnie nie poradził sobie w Polsce. Po dwóch miesiącach odszedł z Bełchatowa zostawiając klub na prostej drodze do spadku. Powracający na ławkę Brunatnych Kamil Kiereś nie zdołał zapobiec degradacji.”

Całe zestawienie – antyjedenastka sezonu