Raul Gonzalez Guzman piłkarzem GKS Bełchatów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Raul Gonzalez Guzman będzie przez najbliższy rok reprezentował barwy GKS Bełchatów. Prawy obrońca bądź pomocnik podpisał kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Urodzony w Wenezueli w 1985 r. Gonzalez, który ma również włoskie obywatelstwo, występował do tej pory w klubach wenezuelskich (mistrzostwo z FC Caracas) oraz cypryjskich (tu m.in w Apollonie z Kamilem Kosowskim).

Mierzący 170 cm „El Pollo”, czyli „Kurczak” to bardzo dynamiczny zawodnik, który dość szybko przekonał do siebie sztab szkoleniowy „Brunatnych”.

– Trener Kiereś szukał zawodnika doświadczonego na prawą obronę, by stworzyć rywalizację na tej pozycji. Bardzo się cieszę, że Raul trafił do nas, bo to zawodnik dużej klasy – powiedział prezes Marcin Szymczyk. Przed jego przylotem do Polski zapoznaliśmy się ze zdaniem Kamila Kosowskiego, który występował z Gonzalezem na Cyprze. Rekomendacja Kamila znalazła potwierdzenie podczas okresu przygotowawczego.

Raul zagrał łącznie 270 minut w letnich sparingach i szybko zaaklimatyzował się w nowym zespole. Na dwa dni przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu (bełchatowianie w sobotę zagrają w 1/16 Pucharu Polski) dopięto kwestie umowy z zawodnikiem.

– Po akceptacji jego kandydatury do gry przy Sportowej rozpoczęliśmy rozmowy w sprawie kontraktu – mówi Marcin Szymczyk. Trzymamy się zasady dopasowywania kontraktów zawodników do budżetu klubu a nie odwrotnie. Raul był wolnym zawodnikiem, co znacznie ułatwiło nam sprawę. Obu stronom udało się dojść do porozumienia, które nas bardzo satysfakcjonuje. Można powiedzieć, że my potrzebowaliśmy Raula a on nas. To dobrze wróży na wspólną przyszłość.

Letnie transfery do GKS:

Alan Stulin – obrońca lub pomocnik (1. FC Kaiserslautern)
Adrian Basta – obrońca (Kolejarz Stróże)
Adam Stachowiak – bramkarz (AS Anórthossis)
Bartłomiej Bartosiak – napastnik (wychowanek)
Mikołaj Grzelak – obrońca (wychowanek)
Krystian Paprocki – bramkarz (wychowanek)
Raul Gonzalez Guzman – obrońca (wolny transfer)