Testowani zawodnicy wzięli udział w pierwszym treningu GKS

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W czwartkowe popołudnie w treningu rozpoczynającym okres przygotowawczy do sezonu 2015/2016 wzięło udział 20 zawodników. Zajęcia na płycie głównej stadionu poprowadził Rafał Ulatowski, który powraca na trenerską ławkę po półtorarocznej przerwie w pracy szkoleniowej.

Zajęcia miały na celu rozruch piłkarzy po krótkiej przerwie. Dwugodzinny trening piłkarze rozpoczęli od piętnastominutowego truchtu po czym trenerzy przeprowadzili rozciąganie, następnie zawodnicy przeszli do treningu z piłką oraz została rozegrana gierka na mniej wymiarowym boisku niż zazwyczaj są rozgrywane mecze. W grze zieloni kontra niebiescy wzięli udział trener bramkarzy Zbigniew Robakiewicz oraz drugi trener Jacek Berensztajn.

Na treningu zabrakło m.in Mateusza Maka, Alexisa Norambueny, oraz Damiana Szymańskiego. Dwóch pierwszych przechodzi jeszcze rehabilitacje natomiast „Szycha” jest w trakcie leczenia kontuzji ścięgna Achillesa, którego nabawił się w zwycięskim meczu w Chorzowie. Nie było też Adriana Basty i Kamila Wacławczyka, którzy dostali więcej dni wolnego.

Na treningu można było przede wszystkim zobaczyć testowanych piłkarzy :20-letniego gruzińskiego pomocnika Giorgiego Sajrveladze, który w czasie treningu pokazał się z dobrej strony, 20-letniego Dawida Wolnego z Odry Opole, który może występować na pozycji lewego, prawego i ofensywnego pomocnika, oraz 25-letniego środkowego obrońcę Tomasza Boczka, który w 26 meczach w barwach Nadwiślana Góra strzelił 8 goli.

W piątek i sobotę treningi o godzinie 10:30.