Kolejne odejścia. GKS nie ma drużyny

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Jak podaje strona weszło.com sześciu piłkarzy GKS-u Bełchatów nie zgodziło się na obniżenie pensji i otrzymali oni od klubu wolną rękę w poszukiwaniu innych pracodawców. Czy GKS to teraz sama młodzież i Rachwał?

Wtorkowego popołudnia pojawiła się nieoficjalna informacja, że klub ze Sportowej opuszczą Błażej Telichowski, Adrian Basta, Szymon Sawala, Kamil Wacławczyk, Adam Mójta, Maciej Małkowski.

„Jeśli dodamy do tego wcześniejsze rozstania m.in. z Baranem, Poźniakiem, Ślusarskim, Trelą, Prokiciem, Baranowskim oraz Michałem Makiem – wychodzi około piętnastu nazwisk. I choć niekoniecznie są to piłkarze o najwyższej klasie, ciężko też ich nazwać ogórkami. Część z nich na pewno złapie się w Ekstraklasie (Mak już jest w Lechii, a Poźniak w Łęcznej, Ślusarski w Miedzi, Baran w Sandecji, Trela w Koronie), ale zjazd poniżej pierwszej ligi będzie w tych przypadkach zaskoczeniem.” – pisze weszlo.com.

GKS zaproponował starszym zawodnikom obniżenie pensji w nowych kontraktach (miał takie prawo po degradacji), ale niemal wszyscy je odrzucili. Wymieniona szóstka piłkarzy może więc szukać nowego pracodawcy.