Adam Buczek i Kacper Jędrychowski w sztabie szkoleniowym GKS

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Kształtuje się nowa drużyna GKS Bełchatów, którą w nadchodzącym sezonie poprowadzi odmieniony sztab szkoleniowy. Poznaliśmy oficjalny skład kadry trenerskiej „Brunatnych”.

Rafałowi Ulatowskiemu, który od 24 czerwca pełni funkcję pierwszego szkoleniowca w pracy będą pomagali II trener Adam Buczek oraz asystent Kacper Jędrychowski UEFA „B”.

Trenerem bramkarzy pozostaje Zbigniew Robakiewicz, który przy Sportowej pracuje od 2006 roku.

Adam Buczek posiada licencję UEFA „Pro” a swoją zawodową karierę wiązał do tej pory z Zagłębiem Lubin, gdzie pracował od 2005 roku i przeszedł drogę od trenera rocznika 1994 do funkcji pierwszego szkoleniowca „Miedziowych”. Urodzony w 1978 r. Buczek prowadził w międzyczasie zespół rezerw oraz Młodej Ekstraklasy, pełnił również odpowiedzialne funkcje w sztabach Jana Urbana, Pavla Hapala i Oresta Lenczyka.W sezonie 2012/13 Adam Buczek prowadził KS Polkowice, skąd wrócił do ekstraklasowego Zagłębia.

Kacper Jędrychowski jest z kolei wychowankiem GKS Bełchatów, który w minionym sezonie pełnił funkcję II trenera drużyny czwartoligowych rezerw „Brunatnych”. 25-letni Jędrychowski funkcje trenerskie w GKS pełni od 2011 roku a obecnie posiada licencję UEFA „B” i jest w trakcie kursu na UEFA „A”.