Porażka w trzecim meczu sparingowym

W sobotę o godzinie 12:00 na drugim boisku za halą widowiskowo-sportową został rozegrany sparing pomiędzy GKS-em Bełchatów, a beniaminkiem 1 Ligi – MKS-em Kluczbork. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:0.

To spotkanie mimo niedogodnej pory dnia przyciągnęło sporą grupę kibiców, którzy z tego meczu wyszli na pewno w nie najlepszych nastrojach. Spotkanie zostało podzielone na trzy tercje (45 minut, 30 minut, 30 minut). Gra GKS-u nie powalała, a przez całe spotkanie jedyny groźny strzał na bramkę oddał testowany pomocnik Hubert Tomalski.

Trzeba przyznać, że beniaminek z Kluczborka był zespołem lepszym niż Bełchatowianie, więcej razy zagrażał bramce gospodarzy co w efekcie dało dwie bramki dla drużyny MKS-u. Na całej linii w tym spotkaniu zawiedli przede wszystkim wychowankowie GKS-u, a niektórzy testowani zawodnicy dzisiejszym występem raczej oddali się od gry w GKS-ie.

Na plus można zanotować występ młodego niespełna 17-letniego pomocnika skrzydłowego Jakuba Bolisęgi, który wykazał się w niektórych akcjach pomysłowością,spokojem i opanowaniem. Drugim zawodnikiem, który to spotkanie może zaliczyć do udanych to 22-letni pomocnik – Hubert Tomalski (ostatnio Pogoń Sielce), który jako jedyny oddał groźny strzał na bramkę gości, oraz na tle całego zespołu prezentował się dobrze. Debiutancki występ zaliczył również 20-letni obrońca Lukas Klemenz, który wczoraj podpisał dwu letni kontrakt z GKS-em Bełchatów.