Pięć milionów do podziału od telewizji

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

250 tysięcy złotych netto – taką kwotę na mocy umowy z Polsatem otrzyma każdy z I-ligowców w sezonie 2015/16. To jedna z decyzji, podjęta na 2-dniowym spotkaniu przedstawicieli klubów zaplecza ekstraklasy w stolicy.

Prowadzące rozgrywki stowarzyszenie Pierwsza Liga Piłkarska z tytułu praw telewizyjnych otrzyma od Polsatu 5 mln zł. Mnożąc obiecane każdemu 250 tys. razy 18 zespołów, otrzymujemy kwotę 4,5 mln. Zostaje więc 0,5 mln. 200 tys zostanie przeznaczone na produkcję niezbędnych podczas transmisji bannerów i ścianek reklamowych (w kosztach partycypować też będą kluby i PZPN), 170 tys. zabezpieczy roczną działalność stowarzyszenia, z kolei 50 tys. zł wynosić będzie rezerwa na ewentualny marketing PLP.

Polsat pokazywać ma dwa spotkania każdej kolejki. W okresie wakacyjnym będą to piątkowe i niedzielne wieczory. Od września – piątkowy wieczór i niedzielne bardzo wczesne popołudnie, czyli wariant sprawdzony ostatnimi czasy przez Orange Sport. Do dwóch transmisji na żywo dojdzie też poniedziałkowy magazyn omawiający wszystkie mecze danej kolejki.

I ligę śledzić będzie można na antenach Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra i Polsatu Sport News. Wiadomo też, że w 1. kolejce Polsat pokaże m.in. mecz Arka Gdynia – Zawisza Bydgoszcz. W 2. kolejce – derby województwa śląskiego między GKS-em Katowice a Zagłębiem Sosnowiec.

Więcej przeczytasz tutaj