Szymon Zgarda zawodnikiem Brunatnych

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Kolejny perspektywiczny zawodnik zasilił szeregi drużyny GKS Bełchatów. Trzyletni kontrakt z „Brunatnymi” podpisał 21-letni środkowy pomocnik Szymon Zgarda, który pozytywnie przeszedł testy do ekipy Rafała Ulatowskiego.

Mierzący 188 cm zawodnik był szkolony w poznańskim klubie od 2004 roku. W minionym sezonie rozgrywał mecze na zasadzie wypożyczenia z „Kolejorza” w Miedzi Legnica a następnie Widzewie Łódź (łącznie osiemnaście oficjalnych spotkań). Po zakończeniu kontraktu w klubie mistrza Polski zdecydował się dołączyć do młodego zespołu GKS Bełchatów.

– Cieszę się, że trenerzy mnie dostrzegli i otrzymam szansę na podjęcie rywalizacji o grę w składzie GKS – powiedział Szymon Zgarda. Nowy klub to nowe cele. Chciałbym oczywiście pomóc „Brunatnym” w awansie do Ekstraklasy. Tworzy się ciekawa drużyna, mamy sporo zawodników młodych, więc nie jest trudno o fajny kontakt.

Szymon Zgarda wystąpił we wszystkich dotychczasowych sparingach kształtującej się kadry GKS Bełchatów. Jego kontrakt ma obowiązywać do 30 czerwca 2018 roku.