Rafał Ulatowski: Jestem bardzo zadowolony z jednego młodego zawodnika

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

– Widzimy, że przed nami dużo pracy, ale ten rezultat jest ważny z punktu widzenia psychologicznego dla piłkarzy – mówił po sparingu z GKS Katowice trener bełchatowian.

– Myślę, że GKS Katowice to klasowy przeciwnik. Nie stworzył sobie zbyt wielu sytuacji, bo bramka która wpadła była po stałym fragmencie gry. To, co robimy przy koncentracji, przy realizowaniu naszego planu przyniesie pożądany efekt w postaci niezłej gry GKS-u Bełchatów.

Młodzież zachwyca trenera

„Po sparingu jestem bardzo zadowolony z jednego bardzo młodego zawodnika. Co z pozostałymi? Muszę się zastanowić, natomiast przydał mi się ten sparing, bo ten piłkarz, który się pokazał jest na pewno kluczowym zawodnikiem dla nas i cieszę się bardzo, że akurat w takim meczu, gdzie był dobry przeciwnik. Katowice, to będzie zespół, który na pewno będzie walczył o górną połówkę tabeli.”

O ciężkim początku sezonu

„W sierpniu gramy sześć meczów ligowych, plus siódmy pucharowy, także przy naszej kadrze jaką mamy na dzień dzisiejszy trening musi być racjonalny. Cieszy zwycięstwo, ale nie można popaść w hurraoptymizm, bo mankamentów w grze było sporo, ale jednego czego się nie można wstydzić, to cech ambicji i chęci piłkarzy do tego, żeby grać. Popełniamy błędy i te błędy popełniać będziemy w każdym meczu, bo jesteśmy młodzi. Błędy są wkalkulowane, zdaję sobie z tego sprawę. Cieszy zwycięstwo, bo to dla piłkarzy nadzieja na to, że jak trenujemy w ten sposób, to i w lidze nie będzie z nami łatwo wygrywać.”

Czekamy na dalsze wzmocnienia

„Mam zastrzeżenia do gry defensywnej. Przydałby nam się jeden zawodnik, którego mamy na oku. Czekamy, być może zasili nas. Na razie jest za wcześnie.”