1/16 PP: Zapowiedź pojedynku GKS – Bytovia

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Środowe spotkanie między GKS-em Bełchatów, a Drutexem Bytovią Bytów będzie pojedynkiem, który wyłoni uczestnika 1/8 Finału Pucharu Polski, a zwycięzca tej pary spotka się z wygranym z pary Arka Gdynia – Chojniczanka Chojnice.

Ciężko wytypować faworyta tego spotkania bo zespoły GKS-u i Bytovii staną na przeciw siebie po raz pierwszy w historii. Na papierze to GKS mógłby być fawortyem patrząc na historię i tradycję obydwu zespołów, ale po zmianach, które zaszły w klubie ze Sportowej trzeba się liczyć teraz z każdym rywalem czy to będzie Legia Warszawa czy też Bytovia Bytów.

To spotkanie będzie pierwszym w tym sezonie rozegranym przez „Brunatnych” w tej edycji Pucharu Polski. Natomiast dla „Czarnych Wilków” będzie to już 3 mecz w tej edycji. Wcześniej Bytovia pokonała w rundzie wstępnej na wyjeździe Ślęzę Wrocław 1:0, a w 1/32 Pucharu Polski na wyjeździe zwyciężyli z Wisłą Płock 2:1 po golach Shoheiego Okuno w 60. minucie spotkania oraz Janusza Surdykowskiego w 81. minucie.

Po dwóch kolejkach sezonu 2015/2016 – I ligi podopieczni Tomasza Kafarskiego zajmują 5. miejsce z dorobkiem czterech punktów i bilansem bramkowym 3-2. Bytovia w pierwszej kolejce w meczu wyjazdowym pokonała Sandecje Nowy Sącz 1:0 po golu w 10. minucie Janusza Surdykowskiego. W drugiej kolejce miała miejsce dziwna sytuacja… Drutex Bytovia grała spotkanie w roli gospodarza, ale na stadionie Olimpii Grudziądz, gdzie padł remis 2:2 po bramkach Michała Jakóbowskiego oraz Janusza Surdykowskiego. GKS Bełchatów natomiast po dwóch kolejkach zajmuje 10. miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów oraz bilansem bramkowym 2-2. W pierwszej kolejce GKS uległ przed własną publicznością 1:0 Stomilowi Olsztyn, a w drugiej kolejce odniósł zwycięstwo na własnym stadionie z Chojniczanką Chojnice 2:1 po golach z rzutów karnych Patryka Rachwała i Bartka Bartosiaka.

Przewidywane składy: GKS: Maciej Krakowiak- Piotr Witasik, Vaclav Cverna, Seweryn Michalski, Lukas Kuban- Patryk Rachwał, Lukas Klemenz-  Łukasz Wroński, Jakub Serafin, Bartłomiej Bartosiak- Szymon Stanisławski

Bytovia Bytów: Tomasz Laskowski, Łukasz Wróbel, Krzysztof Bąk, Marek Opałacz, Wojciech Wilczyński, Bartłomiej Poczobut , Robert Mandrysz, Maciej Szewczyk, Michał Jakóbowski, Janusz Surdykowski, Dawid Kort

Arbitrem środowego pojedynku będzie Łukasz Szczech z Warszawy, który po raz pierwszy będzie rozjemcą spotkania pierwszej drużyny GKS-u Bełchatów. Mecz GKS – Bytovia rozpocznie się o godzinie 20:00 na GIEKSA Arenie przy ulicy Sportowej 3. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dopingu.