Pokonać niespodziewanego lidera!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W piątek 21 sierpnia rozpocznie się 4 kolejka pierwszoligowych rozgrywek. Kilka konfrontacji zapowiada się niezwykle ciekawe, a jedną z nich jest pojedynek dotychczasowego lidera 1 ligi, Chrobrego Głogów z odmłodzonym i próbującym odzyskać dawną świetność, GKS-em Bełchatów.

Początek sezonu 2015/2016 nie był zbyt szczęśliwy dla ekipy trenowanej przez Rafała Ulatowskiego. Na inaugurację Brunatni zanotowali porażkę ze Stomilem Olsztyn, następnie odnieśli w dramatycznych okolicznościach zwycięstwo z Chojniczanką Chojnice, aż w końcu padł remis z Dolcanem Ząbki. Wszystkie te mecze rozegrane zostały przy Sportowej 3 i dopiero w ten weekend okaże się jak młodzi, bełchatowscy  zawodnicy poradzą sobie na obcym terenie.

W dotychczasowych meczach GieKSy widzieliśmy brak zgrania poszczególnych formacji i zawodników, lecz jak wiadomo podczas okresu przygotowawczego z różnych powodów nie było zbyt dużo czasu na całkowite zestawienie i ogranie drużyny przez rozpoczęciem sezonu. Jednak z tygodnia na tydzień można zaobserwować coraz większy potencjał oraz rozumienie się na boisku takich piłkarzy jak: Szymon Stanisławski, Bartłomiej Bartosiak, Szymon Zgarda czy nowo wprowadzony do drużyny Hieronim Gierszewski.  

Natomiast najbliższy rywal GKS-u, Chrobry Głogów, póki co, stanowi miłą niespodziankę rozgrywek. Z 3 spotkań podopieczni Ireneusza Mamrota wygrali dwa razy i raz zremisowali, dzięki czemu z bilansem 7 punktów, 5 zdobytych bramek i tylko jednej straconej zespół z Dolnego Śląska zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Warto dodać, że o sile Chrobrego przekonaliśmy się w ostatniej kolejce, kiedy to piłkarze tego klubu pokonali na wyjeździe Miedź, która mimo słabych wyników posiada w swoich szeregach wielu doświadczonych zawodników.

Sztab szkoleniowy GieKSy musi zwrócić baczną uwagę na ofensywne trio Chrobrego, a mianowicie napastnika Macieja Górskiego oraz pomocników Szymona Drewniaka i Wołodymyra Hudyme, którzy w tym sezonie stanowią o sile zespołu. Wydaje się, że bardzo dobra gra defensywna oraz wykorzystywanie swoich sytuacji bramkowych będzie kluczem do osiągnięcia korzystnego rezultatu w Głogowie.

Tym razem nie możemy się oprzeć na historii bezpośrednich spotkań obu drużyn, bowiem w historii polskiego futbolu nie odbyła się jeszcze żadna oficjalna konfrontacja pomiędzy GKS-em, a Chrobrym. Związku z tym, mecz i ewentualne zwycięstwo będzie ważny tylko dla poszczególnego klubu, ale także dla statystyk piłkarskich.

Brunatni podczas pierwszego wyjazdu nie zostaną pozbawienia dopingu swoich najwierniejszych fanów, bowiem można się spodziewać, że całkiem spora grupa brunatnych kibiców zjawi się na stadionie (dzięki zorganizowanemu wyjazdowi) i zapewne będzie mocno zagrzewać swoich ulubieńców do zwycięstwa.