Mariusz Rumak: Bełchatów sportowo dojrzewa, bo tam jest także nowa grupa piłkarzy

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Jeśli ma się w zespole dwóch równorzędnych piłkarzy, a jeden z nich jest wychowankiem klubu, to on powinien grać – mówi przed środowym pojedynkiem spadkowiczów z Ekstraklasy trener Zawiszy Bydgoszcz Mariusz Rumak.

Nie będzie najprawdopodobniej zmian w jedenastce. Trener Rumak chwalił także swego nowego zawodnika, Bułgara Wasiła Panajotowa, który w dwóch meczach strzelił dwa gole. Bułgar się bardzo przydaje w związku z przedłużającą się nieobecnością Portugalczyka Mici narzekającego na ból kolana. W kadrze na środowy mecz z GKS Bełchatów jeszcze go zabraknie. Małe szanse ma także rezerwowy Georgi Alawerdaszwili, ale Gruzin jest w 18-osobowej kadrze na środowy mecz.

Bydgoszczanie wygrali ostatnie dwa mecze. Pokonali 3:0 Pogoń Siedlce oraz 4:1 Miedź Legnica. W tym spotkaniu popisał się Jakub Smektała. – Tak jak od siebie, tak od piłkarzy, którzy występowali na poziomie ekstraklasy, wymagam bardzo wiele. Bełchatów sportowo dojrzewa, bo tam jest także nowa grupa piłkarzy. Ostatnie zwycięstwo w Głogowie dało im pewność siebie, szczególnie, że w końcówce zdobyli zwycięskiego gola.

Cały artykuł przeczytacie TUTAJ