Bez Krakowiaka w najbliższych tygodniach

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Zakończyły się przygotowania ekipy GKS Bełchatów do sobotniego pojedynku z GKS Katowice. Nasz zespół pracował na głównej płycie przy Sportowej. W zajęciach nie uczestniczył kontuzjowany Maciej Krakowiak.

Nasz golkiper doznał w końcówce czwartkowego treningu urazu, który eliminuje go z gry na kilka tygodni. Badania wykazały pęknięcie piątej kości śródstopia prawej nogi, na szczęście bez przemieszczeń, więc nie jest konieczny żaden zabieg. Przez najbliższy czas zawodnik będzie miał stopę unieruchomioną gipsem a następnie przejdzie rehabilitację.

– Miałem dużego pecha, bo do urazu doszło w niegroźnej sytuacji, kiedy wykopywałem piłkę – powiedział Krakowiak, który dziś był w klubie a jutro będzie obserwował kolegów z trybun. Nigdy nie miałem żadnej kontuzji, więc trochę trudno się teraz odnaleźć w nowej sytuacji, ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję na szybki powrót.

Wśród zgłoszonych i gotowych do gry bramkarzy mamy zatem obecnie Pawła Lenarcika i Kamila Bruchajzera, którzy wraz z Danielem Niźnikiem pracowali dziś z trenerem Zbigniewem Robakiewiczem.

Piątkowy trening na GIEKSA Arenie poprzedziła długa odprawa zespołu m.in. z analizą ostatniego mecz w Płocku.