Wygrać w końcu z „Arkowcami”. Zapowiedź meczu GKS – Arka.

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Piątkowe spotkanie pomiędzy bełchatowskim GKS-em, a gdyńską Arką będzie dwudziestym pierwszym pojedynkiem w historii obu zespołów. GKS od 5 lat przeżywa nie moc w pojedynkach z Arką i czas w końcu zmienić losy tych ostatnich meczów i pokonać jednego z faworytów do awansu podopiecznych Grzegorza Nicińskiego – Arkę Gdynia.

W ostatnich trzech ligowych potyczkach Arkowcy zdobyli 7 punktów, kiedy to na własnym boisku zwyciężyli z Miedzią Legnica i zremisowali z beniaminkiem – MKS-em Kluczbork, a na wyjeździe zdobyli jeden punkt po zaciętym pojedynku z Pogonią Siedlce zakończonym wynikiem 2:2. Arka warto zauważyć to jeden z kandydatów do awansu w tym sezonie do najwyższej klasy rozgrywkowej, ale w tabeli zespół z Gdyni zajmuje póki co 8. lokatę z dorobkiem 12 punktów i bilansem bramkowym 11 bramek zdobytych, a 10 straconych.

GKS Bełchatów natomiast w ostatnich trzech pojedynkach w lidze zdobył zaledwie 3 punkty, a powinno być ich na pewno więcej (mowa tu o pojedynku z GKS-em Katowice przegranym w dramatycznych okolicznościach 2:1 na własnym stadionie). Pozostałe dwa mecze ligowe to porażka z Wisłą Płock 2:0, oraz bardzo ważna wygrana w Sosnowcu nad tamtejszym Zagłębiem 1:0, po bramce Bartosiaka w 55.minucie meczu. Bełchatowianie w tabeli zajmują 6.miejsce. Na swoim koncie mają 13 punktów oraz ich bilans bramkowy wynosi 9-9.

Ogółem wszystkie mecze pomiędzy GKS-em, a Arką kończyły się 6 zwycięstwami GKS-u, 7 zwycięstwami Gdynian, oraz 7 remisami. Bilans bramkowy tych wszystkich spotkań to 28 bramek strzelonych i 21 straconych, a ta statystyka jest na korzyść GKS-u Bełchatów. Ostatnie dwa mecze między sobą obie ekipy rozegrały w sezonie 2013/2014 w 1. Lidze, kiedy to w Bełchatowie jesienią Arka zwyciężyła po kontrowersyjnym golu Tomasza Jarzębowskiego z rzutu wolnego, natomiast wiosną 2014 roku GKS wywiózł jeden punkt z Gdyni, w której bramki strzelali dla Arki – Paweł Wojowski, a dla GKS-u – Mateusz Mak.

GKS stoi przed kolejną okazją do sprawienia niespodzianki, bo właśnie w jutrzejszym spotkaniu faworytem jest raczej gdyńska Arka, ale młody zespół Ulatowskiego, jest bardzo nieprzewidywalny w tym sezonie i może zarówno każdego pokonać jak i z każdym przegrać, a więc nie pozostaje nic innego jak zaprosić wszystkich kibiców na piątkowe spotkanie (18.09.2015r. o godzinie 18:00), które odbędzie się przy ulicy Sportowej 3 na GIEKSA Arenie. Serdecznie zapraszamy po dawkę emocji przed rozpoczęciem weekendu!