Do boju po ćwierćfinał! Zapowiedź pucharowego meczu w Chojnicach.

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po raz piąty w swoich dotychczasowych starciach spotkają się w czwartek drużyny GKS-u Bełchatów i Chojniczanki Chojnice. To już drugi pojedynek z podopiecznymi trenera Mariusza Pawlaka w sezonie 2015/2016.

W ostatnich trzech kolejkach zespół z Chojnic odniósł kolejno zwycięstwo z Wigrami Suwałki 1:0, porażkę aż 1:6 przed własną publicznością z Bytovią Bytów, którą GKS wyeliminował w 1/16 Pucharu Polski, a w ostatniej kolejce Chojniczanka zremisowała 1:1 z Dolcanem Ząbki.

GKS Bełchatów również odniósł w ostatnich trzech meczach zwycięstwo, porażkę i remis. Porażka miała miejsce w Bełchatowie 2:1 przeciwko GKS-owi Katowice, wygraną zawodnicy GKS-u zdobyli w Sosnowcu 1:0, a remis miał miejsce w Bełchatowie w ostatniej kolejce przeciwko Arce Gdynia.

Ze wszystkich oficjalnych meczów pomiędzy GKS-em a Chojniczanką bilans to 3 wygrane GKS-u oraz 1 remis, a więc Chojniczanka nigdy nie pokonała jeszcze drużyny z Bełchatowa. Te zespoły mierzyły się już kiedyś przeciwko sobie w I rundzie Pucharu Polski, kiedy to bełchatowianie pokonali pewnie drużynę z Chojnic 3:0. Ostatnie spotkanie między tymi drużynami rozegrane zostało w Bełchatowie 8 sierpnia 2015 roku w 2. kolejce 1. Ligi, kiedy to GKS Bełchatów przegrywając 1:0, w ostatnich minutach odwrócił losy meczu i po dwóch rzutach karnych i golach Rachwała i Bartosiaka, to GKS cieszył się z 3 punktów, a za ten mecz na pewno w czwartek podopieczni Pawlaka, będą chcieli się odegrać przed własną publicznością.

Chojniczanka w tym momencie zajmuje 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów i bilansem bramkowym 12-18, natomiast GKS plasuje się na 5. pozycji z 14 punktami na koncie i bilansem bramkowym 10-10.

Sędzią czwartkowego meczu, którego triumfator zagra w 1/4 Pucharu Polski ze zwycięzcą z pary Legia – Lechia, będzie Dominik Sulikowski z Gdańska. Relacja z tego spotkania już o 17:45 na antenie Polsatu Sport i na platformie Ipla.tv (koszt 4.90 PLN).