To będzie dobry moment żeby się odkuć. Zapowiedź meczu przeciwko Pogoni Siedlce

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W sobotę o godzinie 17:00 na GIEKSA Arenie – GKS Bełchatów podejmie Pogoń Siedlce. Podopieczni trenera Rafała Ulatowskiego będą chcieli za wszelką cenę wygrać w tym spotkaniu i pokazać, że nie przypadkowo są faworytem tego pojedynku.

Ostatnie trzy mecze rozegrane przez GKS kończyły się remisem. Z Arką w Bełchatowie 1:1, w Pucharze Polski z Chojniczanką porażka 2:1 po dogrywce, ale biorąc pod uwagę 90. minut to padł remis 1:1 i ostatnie starcie w Kluczborku zakończone remisem 0:0. Na pewno po tej serii meczów bez zwycięstwa GKS chce się odkuć i w końcu strzelić bramkę i dowieźć prowadzenie do końca bez potrzebnych nerwów w końcówce spotkania.

Pogoń Siedlce to zespół, który w ostatnich trzech spotkaniach raz zwyciężył, zremisował i przegrał. W Kluczborku Pogoń po walce z beniaminkiem przegrała 3:2, następnie u siebie Pogoń pokonała Wigry Suwałki 1:0, a w ostatniej kolejce w Legnicy rywale GKS-u zremisowali 1:1 z doświadczoną drużyną Miedzi.

W tabeli 1. Ligi po rozegraniu 10.kolejek GKS ma na swoim koncie 15 punktów i bilans bramkowy 10:10, natomiast podopieczni Marcina Sasala 12 punktów i bilans bramkowy 12:16. Sobotni mecz będzie szczególny dla wypożyczonego z Piasta Gliwice do GKS-u – Cezarego Demianiuka, który jest wychowankiem Pogoni Siedlce. Demianiuk ma już za sobą bramkę w barwach GKS-u, a mianowicie strzelił ją w spotkaniu przeciwko Arce Gdynia zakończonym remisem 1:1.

Ten mecz będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem obydwóch drużyn w historii. Arbitrem sobotniego spotkania będzie natomiast Mariusz Korpalski z Torunia, który zadebiutuje w roli arbitra podczas meczu „Brunatnych”. W tym spotkaniu z racji absencji za żółte kartki nie wystąpi defensor GKS-u – Lukas Klemenz.