Wygrać ostatni mecz w roku na własnym obiekcie, czyli zapowiedź meczu GKS – Rozwój

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W sobotę o godzinie 17:00 na GIEKSA Arenie zespół „Brunatnych” podejmie drużynę z dołu tabeli – Rozwój Katowice. To spotkanie będzie 500. meczem GKS-u w 1. Lidze, a także pożegnaniem dwóch ważnych postaci dla GKS-u czyli Dariusza Marca – kierownika drużyny oraz Aleksandra Baranowicza – jednego z członków sztabu medycznego.

Spotkanie pomiędzy Rozwojem Katowice, a GKS-em Bełchatów będzie pierwszym w historii obydwu drużyn starciem. GKS po serii pięciu remisów z rzędu w lidze zanotował porażkę z Wigrami, natomiast w ostatnich dwóch kolejkach bełchatowianie podkręcili tempo i pokonali Sandecją 1:0 przed własną publicznością, oraz Olimpię Grudziądz 3:1. Rozwój Katowice natomiast w ostatniej kolejce pokonując Miedź Legnicę przerwał serię 4 meczy bez zdobycia jakiegokolwiek punktu.

Katowiczanie po 15 kolejkach 1. Ligi plasują się na 17. pozycji w lidze z dorobkiem 11 punktów i bilansem bramkowym 13-27. GKS Bełchatów tracący do lidera – Wisły Płock 5 punktów zajmuje 8. lokatę z 23 punktami na koncie oraz bilansem bramek 15-14. Sobotni mecz będzie świetną okazją by zbliżyć się do czołówki tabeli oraz na to by móc w ostatnich 3 kolejkach w tym roku na wyjeździe w Bytowie, Olsztynie i Chojnicach pokusić się o dobry dorobek punktowy.

Sędzią sobotniego meczu będzie Marcin Szczerbowicz z Olsztyna. Serdecznie zapraszamy w sobotę na S3 by wspólnie i radośnie zakończyć ten rok rozgrywek na GIEKSA Arenie.