Ostatni wyjazd w tym sezonie przed „Brunatnymi”. Jak spiszemy się w starciu z Chojniczanką?

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Niestety nadchodzi ten nie zbyt lubiany przez niektórych kibiców czas czyli zimowa przerwa w rozgrywkach, co jednocześnie ma również plusy takie jak: emocjonujące okno transferowe, czy mecze kontrolne. Sobotni mecz w Chojnicach będzie ostatnim oficjalnym spotkaniem GKS-u rozegranym w roku 2015.

Dotychczas oba kluby spotkały się w trzech meczach ligowych i jednym spotkaniu Pucharu Polski. W sezonie 2013/2014 na jesień w Chojnicach bełchatowianie zwyciężyli 1:0, a wiosną w Bełchatowie padł remis 1:1. Trzeci oficjalny mecz ligowy z drużyną Mariusza Pawlaka GKS rozegrał w tym sezonie w 2. kolejce 1. Ligi w Bełchatowie pokonując ekipę z Chojnic 2:1 po dramatycznej końcówce i dwóch bramkach zdobytych dla nas z rzutu karnego przez Patryka Rachwała i Bartłomieja Bartosiaka. Mecz Pucharu Polski natomiast odbył się w Chojnicach i w 1/8 tych rozgrywek GKS po 90 minutach spotkania remisował 1:1, ale w dogrywce to gospodarze zdobyli bramkę na wagę historycznego awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski. Nigdy w historii drużyna Chojniczanki nie zdołała pokonać GKS-u i oby ta passa była podtrzymana przez naszych piłkarzy w sobotę.

Ostatnie trzy ligowe mecze Chojniczanki to wygrana w Kluczborku 3:1 z MKS-em, zwycięstwo u siebie nad Pogonią Siedlce 1:0, oraz po dramatycznej końcówce wygrana w Chojnicach z Miedzią Legnica 1:0. Chojniczanka jest na 10. miejscu w tabeli z dorobkiem 23 punktów i bilansem bramkowym 22-30.

Bełchatowianie w trzech swoich ostatnich meczach ligowych przegrali, zremisowali oraz zwyciężyli odpowiednio z Rozwojem Katowice, Drutexem Bytovią Bytów oraz Stomilem Olsztyn. GKS plasuje się na 8. pozycji w ligowej tabeli z ilością 27 punktów. Bilans bramek GKS-u wynosi 19-18.

Jak zakończy się ostatnia potyczka GKS-u w roku? Czy przywieziemy kolejny komplet punktów z wyjazdowego spotkania? Początek meczu już o godzinie 16:00 w sobotę 28 listopada.