Porażka po walce. Dużo spięć w Gdyni

W Gdyni miejscowa Arka podejmowała GKS Bełchatów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali Mateusz Szwoch i Dariusz Formella, a trafieniem z rzutu karnego dla gości popisał się kapitan Patryk Rachwał.

Początkowe minuty spotkania były wyrównane, a swoje okazje mieli szczególnie goście m.in Papikyan i Demianiuk. W 32. minucie po dużej luce w środku pola podanie Abbota wykorzystał Szwoch i pokonał Macieja Krakowiaka. Kilka minut później, bo w 36. minucie podwyższył na 2:0 Formella, który po ograniu Klemenza świetnie przymierzył z ostrego kąta.

Druga połowa to zdecydowanie bardziej ostra i zacięta gra. Świadczy o tym akcja w 52. minucie meczu i zderzenie głową Alana z Zgardą, którego w tym momencie zmienił Szymorek, bo nasz środkowy pomocnik doznał rozcięcia głowy. Po tym faulu GKS otrzymał rzut karny, a pewnie na bramkę zamienił go kapitan GKS-u Patryk Rachwał. Reszta spotkania to nieudolne próby ataków Arki i GKS-u, które nie przyniosły większego zagrożenia.

Niestety GKS przegrywa w Gdyni, ale można przyjąć tą porażkę bez dużego zmartwienia, bo było widać zaangażowanie „Brunatnych” w każdej kolejnej akcji co zdecydowanie się ceni.

Arka Gdynia – GKS Bełchatów 2:1 (2:0)
Bramki: Mateusz Szwoch 32, Dariusz Formella 36 – Patryk Rachwał 56 (k)

Arka: 13. Konrad Jałocha – 2. Tadeusz Socha, 29. Michał Marcjanik, 33. Alan, 23. Marcin Warcholak – 8. Marcus Vinícius (84, 19. Miroslav Božok), 6. Antoni Łukasiewicz, 14. Michał Nalepa (87, 20. Yannick Kakoko), 10. Mateusz Szwoch, 7. Dariusz Formella – 9. Paweł Abbott (46, 11. Rafał Siemaszko)

GKS: 22. Maciej Krakowiak – 18. Lukas Klemenz, 42. Seweryn Michalski, 5. Václav Cverna, 8. Lukáš Kubáň – 16. Aghwan Papikjan (75, 11. Łukasz Wroński), 20. Patryk Rachwał, 6. Szymon Zgarda (56, 46. Mateusz Szymorek), 9. Alen Ploj, 7. Petr Zapalač – 23. Cezary Demianiuk (70, 15. Hieronim Gierszewski). żółte kartki: Nalepa, Alan, Božok – Szymorek