Takie mecze trzeba wygrywać. Zapowiedź spotkania z MKS-em Kluczbork

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W sobotnie popołudnie o godzinie 17:00 na GIEKSA Arenie przy ulicy Sportowej 3 odbędzie się mecz 27. kolejki 1. Ligi w którym GKS Bełchatów podejmie ekipę MKS-u Kluczbork.

MKS Kluczbork to w tym momencie 17. drużyna 1. Ligi. Po rozegraniu 26 spotkań ekipa z Kluczborka ma 26 punktów na swoim koncie, a ich bilans bramkowy wynosi 25-45. Podopieczni trenera Mirosława Dymka, który w Bełchatowie zadebiutuje na tym stanowisku będą chcieli jak najszybciej uciec z dolnych rejonów tabeli po to by spróbować powalczyć o utrzymanie. Do Bełchatowa trener Dymek nie będzie mógł zabrać dwóch kontuzjowanych piłkarzy Krystiana Rudnickiego i Tomasza Swędrowskiego. W poprzedniej kolejce MKS zremisował u siebie z mocną drużyną Miedzi Legnica 0:0. Ponadto we wcześniejszych kolejkach MKS przegrał u siebie z Arką 0:2, zremisował na wyjeździe z Wigrami Suwałki 2:2 i przegrał z Pogonią Siedlce 3:0.

GKS Bełchatów plasuje się na 10. miejscu w tabeli z ilością 34 punktów w swoim dorobku. Bełchatowianie w tym sezonie zdobyli 26 bramek, a stracili ich o jedną więcej, bo 27. Piłkarza Rafała Ulatowskiego również w sobotę wyjdą na boisko zmotywowani do zwycięstwa by zapewnić sobie jak najszybciej utrzymanie w 1. Lidze. W ostatnich trzech ligowych spotkaniach GKS przegrał w Katowicach 1:0, wygrał u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 2:0 oraz przegrał wyjazdowe starcie w Gdyni z tamtejszą Arką 2:1. W szeregach GKS-u zabraknie Damiana Szymańskiego, który jest po artroskopii kolana i na ten moment wraca do zdrowia w Łodzi, a od przyszłego tygodnia wróci do klubu.

W historii spotkań te obie ekipy spotkały się ze sobą oficjalnie zaledwie raz kiedy to w rundzie jesiennej w Kluczborku padł bezbramkowy remis. Kilkakrotnie GKS i MKS spotykały się w meczach towarzyskich. W 2014 roku pokonaliśmy u siebie drużynę z Kluczborka 4:1 w 2015 roku przegraliśmy w styczniu 0:1, a latem w Bełchatowie ulegliśmy 0:2 kiedy to odbywały się wielkie testy w Bełchatowie, które miały na celu skompletowanie nowego GKS-u.

Rozjemcą sobotniego starcia został wyznaczony Sebastian Jarzębak z Bytomia, który sędziował już w tym sezonie dwa spotkania z udziałem GKS-u. Był to wygrany mecz w Bełchatowie z Sandecja Nowy Sącz 1:0 i zremisowany mecz również przed własną publicznością 1:1 z Chrobrym Głogów na samym początku rundy wiosennej.

Serdecznie zachęcamy wszystkich kibiców do przybycia w sobotę na Sportową 3 i wspierania „Brunatnych” w starciu z MKS-em Kluczbork, który nie będzie łatwym rywalem!