To musi być nasze małe święto, którego nikt nie zabierze

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W sobotnie popołudnie na GIEKSA Arenie dojdzie do arcyważnego spotkania GKS-u Bełchatów z Olimpią Grudziądz. Wstęp na to spotkanie jest darmowy, ale za okazaniem dowodu tożsamości z numerem PESEL lub Karty Kibica.

Jedni się cieszą z awansu, drudzy lamentują spadek z Ekstraklasy. To już jest pewne, że w przyszłym sezonie szeregi Ekstraklasy zasili Arka Gdynia i Wisła Płock, a z kolei o poziom niżej spada Górnik Zabrze i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Jeszcze rok temu gdybyśmy spojrzeli okiem bełchatowskiego kibica na naszego najbliższego rywala powiedzielibyśmy: „3 punkty w kieszeni”, ale teraz realia są zupełnie inne… Walczymy o utrzymanie w 1. Lidze i to nie tylko jest sprawą piłkarzy, trenerów i władz by ten klub utrzymał się w lidze, ale również i naszą. Pomóżmy GKS-owi zdobyć punkty w tym jakże ważnym boju w którym zwycięzca zbliży się do miejsca zapewniającego utrzymanie, a przegrany spadnie w głąb strefy spadkowej. Nie wyobrażamy sobie innej opcji niż zdobycie trzech punktów.

GKS Bełchatów w tym momencie zajmuje 16. miejsce w ligowej tabeli mając w swoim dorobku 35 punktów. Bełchatowianie zdobyli najmniej goli ze wszystkich drużyn pierwszoligowych w tym sezonie, bo tylko 28, a stracili ich 35. Podopieczni Rafała Ulatowskiego w ostatnich trzech meczach zdobyli zaledwie jedno oczko w starciu wyjazdowym z Wigrami Suwałki, gdzie padł wynik 2:2. Wcześniej GKS uległ na własnym obiekcie 0:1 Miedzi Legnica, a przed tygodniem po dwóch bramkach Aleksandra przegrał na wyjeździe w Nowym Sączu z tamtejszą Sandecją 2:0.

Olimpia Grudziądz to z kolei ekipa, która jest na 14. pozycji z ilością 36 oczek. Grudziądzanie zdobyli dotychczas w sezonie 33 bramki, a stracili 38. Piłkarze Jacka Paszulewicza w ostatnich trzech potyczkach ligowych zdobyli trzy punkty na wyjeździe pokonując Pogoń Siedlce 2:1. Ponadto przegrali oni u siebie z MKS-em Kluczbork 1:2 oraz z Miedzią Legnica 0:1. Olimpia zdecydowanie groźniejsza jest w meczach wyjazdowych niż w spotkaniach przed własną publicznością.

W historii obu klubów doszło do trzech oficjalnych pojedynków i jednego meczu sparingowego. W sezonie 2013/2014 wygraliśmy jesienią w Grudziądzu 2:0, następnie na wiosnę pokonaliśmy u siebie Olimpię po zaciętym meczu 2:1. W aktualnym sezonie w rundzie jesiennej w meczu w Grudziądzu triumfowaliśmy 3:1, a bramki dla GKS-u zdobywali Piotr Witasik, Vaclav Cverna oraz Agwan Papikyan. Również przed rozpoczęciem rundy wiosennej w meczu sparingowym kiedy to właśnie naszym rywalem była grudziądzka Olimpia ulegliśmy w tym testowym meczu 1:0. Liczymy, że również w sobotę po raz czwarty w oficjalnym spotkaniu pokonamy Olimpię czwarty raz z rzędu.

Rozjemcą sobotnich zawodów będzie Mariusz Złotek, który już w tym sezonie prowadził jedno spotkanie z udziałem GKS-u, a mianowicie w Siedlcach, gdzie po kontrowersyjnej decyzji 46-letniego sędziego ulegliśmy po bramce z rzutu karnego 1:0. Oby w sobotę sędzia Złotek przystosował się poziom do wagi tego meczu.

Nie pozostało nam nic innego jak zaprosić wszystkich na to ciekawie zapowiadające się spotkanie. Pogoda w Bełchatowie ma dopisać, a więc godzinę przed meczem zabieramy dzieci, rodziny, synów, córki, dziadków i wszystkie drogi prowadzą na Sportową 3. Gramy o wszystko, a więc nie może nikogo zabraknąć. Pamiętajcie by najlepiej przyjść na mecz około godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego, po to by uniknąć kolejek, odebrać spokojnie darmowy bilet w kasie stadionowej lub Punkcie Obsługi Kibica i wejść na trybuny GIEKSA Areny. To jest nasze święto, którego nie zepsuje nikt inny, a na pewno nie Olimpia Grudziądz!