Krystian Kierach nowym trenerem GKS! Buczek i Robakiewicz poza burtą

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Z dniem 31 maja umowy z klubem za porozumieniem stron rozwiązali dotychczasowy II trener GKS-u – Adam Buczek oraz trener bramkarzy Zbigniew Robakiewicz.

Buczek w Bełchatowie spędził niespełna rok, bo funkcję II trenera objął 7 lipca 2015 roku, a z kolei Zbigniew Robakiewicz bez przerwy należał do sztabu szkoleniowego od stycznia 2006 roku, kiedy do sztabu sprowadził go Orest Lenczyk.

Drugą ważną informacją jest to, że 39-letni Krystian Kierach dotychczasowy I trener rezerw GKS-u z dniem 1 czerwca objął oficjalnie funkcję pierwszego trenera GKS-u. Jego prawą ręką będzie dotychczasowy asystent trenera Kacper Jędrychowski.

Urodzony 1 czerwca 1977 roku Krystian Kierach w naszym klubie pracuje od 2004 roku, kiedy to objął jeden z roczników juniorskich. Obecnie, poza prowadzeniem zespołu rezerw, pełni także funkcję koordynatora ds. młodzieży.

W czasie pracy w GKS „Bełchatów” S.A. Krystian Kierach doprowadził drużynę juniora starszego do II rundy Mistrzostw Polski, zespół Młodej Ekstraklasy do 5. miejsca i dwóch finałów Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim a czwartoligową ekipę do III pozycji w ubiegłym sezonie. W obecnym nasze młode rezerwy długo liczyły się w grze o awans do III ligi i doszły do półfinału PP.

Życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że ludzie od lat związani sercem z GKS-em pomogą nam przetrwać te ciężkie chwile dla klubu i kibiców!